fitness archiv článků o zdraví Vaše zdraví

Zdraví je to, zač bojujeme, o co se snažíme a co vkládáme do našich školení odborníků i veřejnosti.            A samozřejmě i do cvičení s našimi klienty při individuálním tréninku nebo skupinové lekci. Proto pokud se budete držet naší společnosti, můžete se spolehnout, že vaše zdraví bude jen vzkvétat... A pamatujte – ne vždy platí pořekadlo „Lepší nějaký pohyb, než vůbec žádný.“ Ono totiž i pohybem se dá ublížit – a mnohdy mohou být následky i horší, než kdyby se člověk nehýbal vůbec…

Zranění a bolesti

Také se zde dozvíte o různých bolestech a zraněních, které mohou kohokoliv potkat. Naše doba je totiž charakterizována zjednodušováním veškerých činností – od pracovních po osobní. A výsledek je, že většina činností je uzpůsobena tak, aby se člověk co nejméně hýbal a vše ovládal přes počítač, telefon apod. Jenže tělo je přizpůsobeno k pohybu! A pokud tak není používáno, rozbíjí se… Čekejte tedy od nás rady, tipy a triky, co s tím. Zní to sice jako "snadno a rychle", ale ono to tak úplně není, protože IQ pohyb používá k pohybu i hlavu…

 


pánevní dno, těhotenství a doba po porodní
Článek - Aktivní příprava před otěhotněním znamená rychlejší rekonvalescenci

Pohybová specialistka Lucie Horvátová ve svém článku vysvětluje, jak důležité je tělo dostatečně připravit nejen na porod, ale již na samotné těhotenství a proč je vhodné, ne-li žádoucí být aktivní již v období před otěhotněním, optimálně tedy celý život.:) Podává argumenty, proč se „dobře fyzicky připravené“ tělo lépe vyrovnává s morfologickými i fyziologickými změnami, které s sebou těhotenství nevyhnutelně přináší.

 

celý článek

výživa
Marek Janota - Výživa v těhotenství  - 2.díl

V prvním díle jsme se zaměřili především na fázi „předtěhotenskou“, početí a první týdny těhotenství. Dnes to bude 2. trimestr. Ještě než začneme, rád bych doplnil, že jak v prvním tak v druhém trimestru je třeba si hlídat váhu.

celý článek

bolest a zranění
Daniel Muller - Spinalis - Předejděte problémům se zády cvičením

Autorka Helena Kápičková napsala o novém cvičebním programu SPINALIS, jehož tvůrcem je Daniel Muller. Článek vyšel v časopise FITSTYL číslo 06/2009, strana 28 - 32.

celý článek


Nutris®
SK Pohoda
Aerobic
CK Lenka