potisk2

 

KALAH sebeobranný systém v našem centru!                

...tak trochu z jiného soudku. Vedle našich klasických kurzů zaměřených na zdravotní cvičení otevíráme nový kurz sebeobranného systému KALAH. Nevíte o čem je řeč? Přečtěne si pár následujících řádků...

KALAH není bojový sport!

Kalah je izraelský bojový systém, který se specializuje na boj zblízka a obranu proti chladným a střelným zbraním. Je mezinárodně uznávaný jako jeden z nejefektivnějších bojových systémů současnosti. Používají ho vojenské i civilní složky po celém světě. Systém Kalah není bojovým sportem, není to ani "klasický" kurz sebeobrany. Jde o systém používaný proti opravdovému násilí v reálném životě. A proto i trénink je brán velmi vážně a v "sebeobranném průmyslu" patří mezi nejtvrdší a nejrealističtější.

Kalah učí studenty, jak se vyrovnat s psychologickými a fyziologickými následky boje (nárůst adrenalinu při ohrožení či napadení, šok z boje, fyzické nároky na boj) a to tak, že během praktického tréninku zvyšuje jejich sebevědomí, ale zároveň i respekt k případnému reálnému napadení. Kalah věří v jednoduchost. Abyste přežili násilný útok, musí se trénink co nejvíce blížit skutečnosti. Pokud porozumíme tomu, odkud systém Kalah vzešel, tedy prostředí bojových jednotek izraelské armády, pochopíme jeho realistickou, přirozenou tvář. Kalah je charakterizován výbušností, používá drtivou agresi a překvapuje útočníky neočekávanými reakcemi.

Zakladatelem je bývalý elitní izraelský voják Idan Abolnik, který tento bojový systém vyvinul na základě svých mnohaletých zkušeností v armádě i v diplomatické ochrance.

Vzhledem ke standardům výuky, které jsou dány zakladatelem Idanem Abolnikem a garanty tohoto systému v ČR Martinem Sládkem a Pavlem Strouhalem, bude výuka probíhat jako uzavřený kurz vedený Zbyňkem Petrem se supervizorem Martinem Sládkem. Kurzovné bude hrazeno po jednotlivých blocích a ty na sebe budou navazovat. Začne se obranou proti útočníkovi beze zbraně a časem přijde obrana proti noži, pistoli a proti více útočníkům. Kurzovné se platí dopředu a v případě neúčasti na tréninku poplatek za jednotlivý trénink propadá.

Na trénink je třeba mít čistou sálovou obuv, suspenzor (i dámy) a oblečení, na kterém studentovi nezáleží. Chránič na zuby a chrániče na kolena jsou volitelné, nicméně na kolena kvůli tvrdé podlaze i tak doporučujeme. Dobrý zdravotní stav a základní fyzická kondice jsou výhodou.

Jakékoliv dotazy ohledně Kalahu směřujte prosím na Zbyňka (zbynek@iqpohyb.cz). 


Více o Kalahu najdete na oficiálních stránkách http://kalah.cz/co_je_kalah.html nebo na facebooku https://www.facebook.com/Kalahcz/. 

potisk1Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra