certifikace zdravotní TV 2

Rozšiřující certifikace zdravotní TV 2 slouží k prohloubení znalostí a dovedností v oblasti vedení skupinového i individuálního tréninku zaměřeného na zdravotní tělesnou výchovu. Díky tomuto ročnímu programu se můžete komplexně zdokonalit v oblasti, která vás baví.

Podrobně absolvujete různá témata, která souvisí s prací instruktora a trenéra, který už má praxi v oboru. To vše v rámci 4 víkendů, mezi kterými je dostatečný čas si osvojit nabyté znalosti a dovednosti. V rámci každého víkendu kromě daného učiva, které je jak teoretické, tak praktické, také probíhá vedení skupinové lekce – vždy jeden z frekventantů připraví lekci a jeden pozoruje. Potom lekci hodnotí a následuje diskuse, zpětná vazba, rozbor a sebereflexe. Uvidíte všechny ostatní kolegy z dané certifikace – tedy 10 – 16 (záleží na počtu účastníků) různých lekcí, zaměření.

Na dané víkendy nemá přístup žádný další frekventant, takže celá certifikace je exkluzivní pouze pro frekventanty, kteří spolu začnou a následně i skončí. Celá „parta“ se může velmi stmelit a získat tak nejen nové poznatky, ale i velmi blízké kolegy, se kterými může následně opravdu spolupracovat, radit se a přátelit.

Jsme si vědomi, že takovýto komplexní, dlouhotrvající program může být pro někoho finančně náročnější, nicméně jsme přesvědčeni, že takováto rozšiřující certifikace opravdu stojí za to a může instruktorům pomoct získat skvělé, ucelené zkušenosti v rámci teoretických i praktických dovedností.  A investice se mu tak mnohonásobně vrátí. Proto nabízíme kromě přímé platby i možnost splátek.

Časová dotace:
Každý den je hlavní část 9 - 17.30 (výuka 7,5 hodin) + 4 hodiny navíc (2 lekce + rozbor). Každý den tedy počítejte s výukou 7 - 19.30, případně kratší - v závislosti na počtu účastníků.


naučíte se

 • jak efektivněji pracovat s prvky dle systému mobility a stability
 • další způsoby a možnosti jak pracovat se všemi dostupnými pomůckami ze základního stupně - BOSU, Theraband, velké a malé míče a přidáme i něco dalšího
 • jak efektivněji pracovat při posilování CORE se zaměřením na jednotlivé typy držení těla
 • jak pracovat s hudbou – vhodný výběr, tempo, rytmus, atd. pro skupinovou lekci
 • jak připravit choreografii nejen do hudby, ale i pro zvýšení efektivity tréninku
 • jak sestavit lekce či tréninky na jednotlivá témata dle pomůcky či zaměření
 • jak pracovat s lordotickým a kyfotickým omezením ve všech možných modifikacích a variantách

V rámci seminární práce, která vás bude provázet již od samého začátku celé certifikace, budete rozvíjet různá témata. V rámci prezentace vlastní práce a kolektivního brainstormingu si odnesete zajímavé informace. Každý frekventant totiž bude v této seminární práci pracovat na plánování kurzu zdravotní tělesné výchovy. Všechny seminární práce budou následně nakopírovány mezi všechny frekventanty, takže si nakonec každý odnese spoustu opravdu zajímavého materiálu

Poslední hodiny celého programu jsou určeny pouze vám! Každý má právo si připravit dotazy k tomu, co právě jeho zajímá. Ať už se jedná o teoretické, nebo praktické otázky. V rámci kolektivní práce zkusíme vymyslet uspokojivé řešení dotazů tak, aby to každého svým způsobem obohatilo.

doporučujeme znát

Abyste mohli být přijati do této certifikace, je třeba splnit jednu z následujících podmínek:

 • absolvování rekvalifikačního kurzu Instruktor ZTV u IQ pohyb Akademie
 • absolvování a úspěšné zakončení jakéhokoliv rekvalifikačního kurzu zaměřeného na zdravotní tělesnou výchovu spolu s absolvováním minimálně 5 odborných seminářů u IQ pohyb Akademie, ideálně více. Následné přijetí do certifikace se řeší individuálně – dohodou s vedením Akademie.

co s sebou

 • věci na cvičení
 • psací potřeby
 • svačinu
 • ručník


Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra