certifikace instruktor fitness I. stupeň

OSOBNÍ FITNESS TRENÉR 1. STUPNĚ - SLOVENSKO

Ve spolupráci se slovenským akreditovaným školícím centrem SPORT CLUB POHODA v Trnavě  jsme pro vás připravili kurz, který je určen jak pro začínající trenéry a instruktory ve fitness, tak pro už pracující trenéry, kteří se chtějí dozvědět nejnovější informace z posilovacího a kondičního tréninku. 

Tento kurz je vyrovnanou kombinací teorie a praxe, kdy jsou obě oblasti propojeny. Absolvent po kurzu chápe základní aspekty pohybových aktivit, k čemu slouží a jak je provozovat tak, aby byly cvičenci maximálně ku prospěchu - s minimálním rizikem zranění či neúspěchu cvičení. Kurz je veden tak, že maximální důraz je kladen na správnost a funkčnost cvičení. Jen tak lze totiž docílit zdravého cvičení / posilování, které v minulosti bylo a bohužel stále je často přehlíženo. Až do dnešní doby vycházelo posilování z kulturistických metod, které ale nejde aplikovat na všechny klienty. Naopak, většina klientů potřebuje především spojit posilování s různými formami zdravotního cvičení. A nebo vše spojit v jeden celek, o což se snaží tento kurz.  

Protože se dnešní klientela ve fitness centrech mění, i tento kurz je o poznání jiný, než je většina ostatních. Klienti fitness center už nejsou jenom kulturisté (ti v moderních centrech naopak mizí). Naopak - v nových wellness a fitness centrech se stále více objevují úplně obyčejní lidé, kterým jen v dnešním způsobu života chybí pohyb a tím se jim "hroutí tělesná schránka". Cvičením si chtějí tento nedostatek nahrazovat a tělo přimět ke správnému fungování. A proto školíme budoucí (ale i stávající) trenéry takovým směrem, aby byli schopni těmto klientům dnešní dobu s minimem pohybu zpříjemnit a následky špatných hybných stereotypů (bolesti zad, kloubů apod.) a špatného držení těla odstranit. A nemusí to být právě jenom rehabilitací a zdravotní tělesnou výchovou, ale také správným posilovacím tréninkem. A to se naučíte! Tento kurz je totiž určen pro ty, kteří chtějí zdravě cvičit se svými klienty.  

Školitelem je Mgr. Zbyněk Petr, který se tímto oborem zabývá už velice dlouhou dobu a snaží se do posilování, na základě svých zkušeností z praxe i absolvovaných školení, vnést co nejvíc zdravotních aspektů. Do posilovacího tréninku jsou tak vneseny prvky vývojové kineziologie, konceptu Spiraldynamik®, pilates a dalších. To pomůže běžným lidem i sportovcům ke zlepšení držení těla v rámci běžného posilovacího tréninku a tím jim dá cvičení mnohem víc - je bezpečnější, šetrnější a efektivnější!


naučíte se

1. den: základní teorie anatomie, zátěžová a obecná fyziologie, kineziologie, základy první pomoci, výživa

2. a 3. den: praxe tělesných cvičení pro celý pohybový aparát - CORE a vnějšní svalové partie - posilování a strečink

4. den: teorie tréninku a sestavování tréninku

5. den: pokročilá teorie a praxe sestavování a vedení osobního tréninku

6. den: opakování a závěrečná zkouška

Kurz je akreditovaný, a tak po úspěšném absolvování zkoušek můžete zažádat o živnostenský list. Zkoušky se skládají z teoretického testu a praktické zkoušky.

reference

"Školenie ktoré som S Vami absolvoval nemalo ani jednu chybu. Dostal som Viac ako som očakával V každej oblasti. ..prístup školiteľ bol excelentný z pohľadu jeho profesionality ako I v prístupe k nam..obsah školenia zostavený logicky a znovu pre mňa novými A veľmi zaujimavimy informáciami ..ďakujem Vám I sportcentru POHODA V TRNAVE
S POZDRAVOM A OBDIVOM" Peter Angst
Nutris®
SK Pohoda
Aerobic
CK Lenka