Nikol se od r. 1992 věnovala společenským tancům a později jazzovému a výrazovému tanci. Měla slabost pro herectví a tanec zároveň, ale nakonec skončila pouze ve sportovním poli.

Od r. 1999 se začala věnovat sportu pro postižené, kdy i pracovala, a nyní zase pracuje, pro federaci Spastic Handicap a trénovala různé sporty. Později od r. 2001 se začala specializovat pouze na sport Boccia, kde je i mezinárodní rozhodčí a jako taková od r. 2004 navštěvuje Paralympijské hry a světové soutěže.

V závěrečném roce studia na FTVS UK - obor sportovní management odcestovala do Portugalska, kde začala pracovat v Holmes Place Club Coimbra a byla v jednom z týmu nově otevíraného klubu. Zastávala zde funkci account managera. Po dokončení studia dostává nabídku v Holmes Place Premium Clubu.

Od r. 2008 se podílela na otevření sportovně-zdravotního centra společnosti FACE CZECH, kde vedla recepci, provoz a marketing. Později se stává produkční vzdělávání v téže společnosti. Nyní se věnuje stejné činnosti pro společnost IQ Pohyb Academy.

Nikol je držitelkou mnoha diplomů a licencí (Magisterský diplom v oboru management tělesné výchovy a sportu), Licence FISAF body and mind, Bosu®, PILATES Clinic Method Matwork I, Poweryoga, Dancejoga®, CORE, AY FLY training.SK Pohoda
Aerobic
CK Lenka