Alena Špalková - reference

Dobrý den, 
Chtěla bych moc poděkovat paní Špalkové za její lekce. Letos jsem začala navštěvovat kurzy pánevního dna kvůli bolestem zad a lordóze. Když ale kurzy byly letos na jaře přerušeny a já jsem chvíli na to zjistila, že jsem těhotná, vzala si mě paní Špalková na individuální lekce. A za to jsem ji neskutečně vděčná. Měla jsem z těhotenství strach, záda mě bolely už před těhotenstvím a já měla za to, že s rostoucím bříškem a vůbec celou tělesnou změnou, se bolesti budou v následujících měsících jen zhoršovat, a já těch 9 měsíců více méně protrpím. Díky paní Špalkové, jejímu celostnímu přístupu, preciznosti, ochotně ve všem poradit a hledat řešení a předávání svých znalostí a zkušeností mě po celé těhotenství nebolely záda téměř vůbec, a pokud ano, tak jsem věděla, jak si ulevit. I přes všechny fyziologické změny mám v těhotenství lepší držení těla než před ním. A jako bonus k tomu všemu jsem se na každou hodinu vážně těšila - vždy jsme si hezky popovídaly, zasmály se a vůbec to byl skvěle investovaný čas :) 
Paní Špalkovou mohu jen doporučit, a už se moc těším až zase začnu chodit po šestinedělí a dáme moje tělo dohromady.
M.S.

Vážená paní instruktorko,
ještě jednou Vám děkuji za rady a péči, kterou jste mi při cvičeních věnovala.
Budu na Vás ráda vzpomínat, různé cviky si vybavovat a aspoň některé z nich opakovaně (často) cvičit.:-) V závěru cvičení na velkém míči jsme byly lehce rozevláté jako při tanci (nohy nezatížené vahou těla) –nádherný pocit uvolnění, vznášení se. Dík !
S přáním pevného zdraví a štěstí - ať Vám život a věci kolem plynou snadno, dle Vašich představ…
Sýkorová

Chtěl bych touto cestou poděkovat Aleně Špalkové za letní cvičení pilates, kterého jsem se několikrát zúčastnil a udělalo mi moc dobře. Myslím že je to to pravé pro tělo a pro duši.
Radovan Charvát

Uvědomila jsem si, že už je to asi 9 měsíců, co jsem se s Alenou seznámila díky své kolegyni z práce.  Trpěla jsem tehdy velkými bolestmi hlavně krční páteře a pravé ruky – celý den sedím u počítače,  a v noci jsem kvůli tomu špatně spala.  Hned po první pilates hodině, kterou jsem s Alenou absolvovala, jsem byla nadšená. Najednou tady byl milý, jemný, sympatický a šikovný člověk, který začal se mnou systematicky pracovat  na tom, abych se cítila dobře.  Hlídala každý můj pohyb a trpělivě, s úsměvem, ale nekompromisně trvala na jeho správném provedení. Jednotlivé cviky kombinovala tak, aby se tělo přiměřeně procvičilo, ale zároveň  nepřetížilo. Už po několika hodinách cvičení jsem se cítila lépe. Nemohla jsem tomu uvěřit. Nikdy mi žádná rehabilitace nepomohla tak, jak  toto cvičení, orientované na správné provedení každého pohybu. Aleny si moc vážím jako člověka i jako profesionála. Rozumí lidem a rozumí své práci. Díky ní jsem se dozvěděla i o Centru funkčního pohybu, kde od prázdnin  navštěvuji skupinové lekce pilates cvičení s pomůckami. Velmi oceňuji pestrý rozvrh lekcí, protože  si zde mohu vybrat termín cvičení podle svých momentálních časových možností. Od září navštěvuji pravidelně i Aleniny lekce pilates stroje pro začátečníky a jsem opět nadšená. Do Centra chodím cvičit moc ráda a nesmírně si vážím celého týmu lektorů a přátelské atmosféry.
Helena Marková

Jsem hudebník z povolání - hráč na bicí nástroje aktivní přes 45 let. Poslední roky mám problém s krční páteří, což mi občas přináší velmi nepříjemné omezení v pohybu celé levé ruky, od ramene počínaje, až po konečky prstů.
V posledních pěti měsících jsem začal chodit a docházím pravidelně do centra IQ Pohybu na Smíchově, kde se věnuji cvičení pilates a cítím se mnohem lépe než kdykoliv před tím..........!
Chtěl bych velice rád poděkovat touto cestou své lektorce "Aleně Špalkové", která vede každou hodinu s positivním, profesionálním a velmi příjemným přístupem. Každému, koho trápí zdravotní problémy s pohybovým ústrojím, vřele doporučuji Pilates Clinic Method. Jsem přesvědčen, že mi po určitém čase pravidelného cvičení, dá každý za pravdu.
Milan Vitoch

V IQ centru jsem měla to štěstí pracovat s Alenkou jak individuálně, tak v rámci pravidelných otevřených lekcí pilates i uzavřeného kurzu pro ženy po porodu. Alenka má vždy profesionální přístup a umí poradit, vše jednoduše a efektivně vysvětlit. Nikdy jsem se na jejich hodinách nenudila a vždy si odnesla něco nového. Moc se těším, až se k ní po porodu opět vrátím a navážu spolupráci. Díky přístupu celého centra a vedení Alenky se ve svém těle cítím mnohem jistěji a často přemýšlím o pohybu v běžném životě, jak naučené věci aplikovat i při takové činnosti jako je chůze do schodů, vezení kočárku či při čekání na autobus.
Hana Kalašová

Jako klientka jsem začínala u Alči na individuálních trénincích a následně na jejím kurzu pánevního dna či pilates lekcích. Alča je jedním slovem úžasná. Je to velice pozitivní člověk, ze kterého proudí mnoho energie. Její lekce jsou vždycky dobře promyšlené, zábavné a srozumitelné, i když nám vysvětluje odborné věci. Lekce jsou velmi kvalitní. Na Alču nedám dopustit a budu se těšit až zase budeme moci přijít cvičit.
Spokojená klientka
Jana Hrobařová 

IQ pohyb je pro mě svatý chrám, neboli místo výskytu skutečných odborníků v oboru. Naprostá profesionalita, špičkové znalosti a zájem o klienta, za sebe nemůžu jinak než vřele doporučit. Důkazem toho že toto cvičení opravdu funguje budiž např. moje levá kyčel, která je aktuálně už 10 měsíců bez jakékoliv (!!!!) bolesti. Řekla bych že v tom má prsty zejména paní Alena, kterou jsem dostala i na individuální lekce (zatím jsem tedy stihli asi 3 ale i tak), protože její cvičení, to je jako dar z nebes. Nicméně tady je profík absolutně každý :-) Děkuji a doufám, že brzy nacvičenou !!!!
Barbora Hápová

Hodiny v IQ pohybu jsou jednou z nejlepších investic mého života :) Do studia jsem začala docházet na individuální lekce 3 měsíce po prvním porodu s výraznou diastázou a bolestmi zad. Pod křídla si mě vzala paní Alena, která mi všechno vysvětlila a postupně mi představila celou řadu cviků, které můžu dělat i doma. Nevěřila jsem, že je možné, aby mě při takřka permanentním zvedání a nošení dítěte nebolely záda a ono to šlo! Když jsem otěhotněla podruhé, docházela jsem k Aleně dál a na šestinedělí dostala sadu speciálních cviků. Rekonvalescence po druhém porodu se s tou první nedá srovnat. Už po týdnu jsem cítila, jak tělo reaguje, bolesti zad jsem s druhým dítětem nezažila vůbec. Když mi to čas dovolí, tak přidávám i skupinové lekce pilates, nebo cvičení na strojích a jsem moc spokojená!
Kateřina Krapáčová

Dobrý den, ráda bych se podělila o svoje poznatky a zkušenosti v IQ pohyb. Do IQ pohyb jsem přišla na doporučení mého známého, a to v době, když jsem měla bolesti zad. Začala jsem docházet k Aleně Špalkové na individuální cvičení a byla jsem velmi mile překvapena jejím skvělým přístupem. Když bolesti ustávaly, cvičení jsem si rozšířila o skupinové cvičení pánevního dna a pokud mi to čas dovolil, tak ještě o jógu, to vše pod jejím vedením. Z každého cvičení odcházím (nejen já) maximálně protažená a spokojená. Aleny profesionalita je obdivuhodná, k práci přistupuje velice poctivě a je poznat, že ji to baví. Jsem spokojená tak, že jsem na cvičení zlanařila i část své rodiny. Díky!
Jindra Kahounová

Ráda bych touto cestou vyzdvihla profesionalitu a špičkovou pomoc Aleny Špalkové, která mi pomohla zbavit se několikaletých bolestí při menstruaci a počínající inkontinence. Pravidelné cílené cvičení se stalo milou součástí mého života. Jsem velice vděčná, že jsem se o IQPohyb dozvěděla a potkala takového experta.
Ivana

Dobrý den, ráda bych touhle cestou poděkovala za úžasné lekce s Alenkou, výborně vysvětluje a slovně navede ke správnému pohybu, cviku, její vysvětlovací schopnosti jsou mimořádné, takže za velmi krátké období se podaří i velmi těžký cvik a hlavně se člověk naučí pocítit každičký detail na těle, ve svalu, v mikro pohybu, který je kolikrát i třeba jen mentální, ale docvakne do nastaveni, ve kterém se vše spojí. Jako celostní terapeut nejvíce oceňuji to, ze během lekcí se člověk propojí do skutečného celku a pocítí propojení těla a ducha. V tom mi nejvíce pomáhají cvičení s dechem, takže z druhé strany se propojí cely energeticky systém člověka na mnoha úrovních, nejen na té tělesné a to je zázrak. Zároveň oceňuji právě při tomto typu cvičení laskavý, vyrovnaný hlas Alenky a celkový pozitivní přístup, který Alenka v sobě má a tím mi velmi laskavým, vstřícným, nenásilným přístupem dává odvahu se posouvat dál, podpoří můj vlastní potenciál a rozvíjí ho dál. Tímto bych ráda poděkovala Alence a celému týmu za svůj další životní posun, děkuji za veškeré znalosti, pohybové zkušenosti a cviky. Stejně tak děkuji upřímně z celého srdce za mého muže, který pod vedením Dana Mullera opustil bolest, která ho díky profesionálnímu sportu sužovala. Dnes podává výborné výsledky ve svém sportu, je téměř bez bolesti a díky kurzům u vás v IQ pohybu se hýbeme doma zdravěji a s plným Vědomím všech znalostí a propojení. Děkuji.
Michaela Tučková

Dobrý den, na centrum. IQ pohyb jsem dostala kontakt od dcery, která ho již navštěvuje delší dobu a je velice spokojena. Jelikož jsem měla delší dobu potíže se zády rozhodla jsem se pro objednání a
konzultaci u Daniela, který mě doporučil navštívit cvičení u Alenky. Zatím jsem absolvovala první osobní trénink a po dvouměsíčním skoro každodenním domácím cvičení musím s radostí konstatovat, že mě záda již tolik nebolí a hlavně si připadám celkově uvolněnější. Cvičení s Alenkou je velmi příjemné, probíhá v milém duchu a hlavně se můžu na vše zeptat a poradit se i mimo
hodinu a ujistit se, že vše cvičím správně. Za sebe rozhodně doporučuji všem lidem, kteří mají zdravotní potíže navštívit IQ Pohyb a začít cvičit, rozhodně to stojí zato.
Hanka T.

Díky individuálním lekcím s Alčou jsem se naučila, jak správně stát. Ano - po 33 letech a dětství v baletu. Konečně mi někdo vysvětlil, proč mám celoživotně povolené bříško, proč mě bolí koleno při běhání a proč mě bolí bedra. Spoiler alert: může za to moje pánev! Alča je vždycky milá a všechny cviky umí perfektně vysvětlit, takže je zvládnu i bez ní doma zopakovat. 
Viola

Do IQ pohybu chodím cca 3 roky jak na individuální konzultace tak na skupinové lekce. Jedná se o opravdu kvalitní studio, které v mnohém převyšuje návštěvy fyzioterapie. Během celého těhotenství chodím na individuál k Aleně cca jednou týdně a díky ní se cítím opravdu dobře. Alena mi zábavnou formou cvičení na pilates strojích pomáhá od bolesti v kříži a dostávám cviky i na doma, které mi nafotí nebo natočí na video. Vždy když odcházím z lekce nebo si doma zacvičím, mám krásně rozvolněná záda a zvedlé bříško.  Díky této průpravě se cítím velmi dobře připravená na porod. 
Barbora P.Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra