Reference Rekvalifikačních kurzů - Cvičitel ZTV

Kučerová Iva, Cvičitel Zdravotní tělesné výchovy, červenec - srpen 2015, Praha

Organizace perfektní, bez problému i komunikace přes mail. Jen termín zkoušek by mohl být znám s větším předstihem.
Kvalitní lektoři, oceňuji jejich perfektní znalost, na Bosu bylo málo prostoru pro zapsání cviků ( asi hodně cviků a malo času?)
Další chuť a motivaci se vzdělávat :-)

Černoch Josef, Cvičitel Zdravotní tělesné výchovy, březen - květen 2015, Praha

Organizace byla výborná, vždy když byla nějaká změna v programu (které nebyly nijak výrazné), tak mně přišla zpráva s dostatečným předstihem a já s tím mohl počítat. Nikdy jsem nepřišel na školení s tím, že bych nevěděl, co si s sebou vzít a co mě ten den čeká. Znalosti, které jsem získal během jednoho dne navazovaly na školení, které následovaly další dny, takže jsem neměl nikdy pocit, že jsem někde chyběl, nebo že jsem se musel někde něco sám doučovat a zjišťovat.

Lektorský tým je vynikající =). Všichni školitelé jsou v předávání informací maximálně přesní a co je pro mě důležité je, že všichni zastávají stejné principy. Nepamatuji si, že by někdy tvrdili něco opačného a navzájem se tyto informace vylučovaly (tedy aspoň co se týče obsahu školeni :-D ). Jsou velice přátelští a zároveň si umějí zachovat svoji autoritu. Dokázali mě pobízet ke studování a přemýšlení, nebylo to jen bezduché "cpaní" informací do hlavy, ale i učení jak myslet a dát si vše dohromady.

Díky kurzu jsem měl možnost poznat spoustu nových zajímavých lidí, se kterými se budu dále potkávat. I když to bude znít jako klišé, tak mi těch několik měsíců otevřelo oči; v tom, co chci opravdu dělat a co je pro mě a mé budoucí klienty prioritou. Získal jsem spoustu znalostí a zkušeností, ale také jsem zjistil, že tady to nekončí a čeká mě dlouhá cesta.  

Za to všechno bych chtěl poděkovat celému týmu IQ pohybu, děkuji za to co děláte a že jste =)

Trávníčková Vendula, Cvičitel Zdravotní tělesné výchovy, březen - květen 2015, Praha

1. Jaká byla organizace školení?
Rozložení na 5 prodloužených víkendů bylo pro mě naprosto vyhovující a i rozestupy mezi jednotlivými víkendy byly tak akorát. Tématicky jsem taktéž byla spokojená - důsledné probrání anatomie, výživy, první pomoci a další teorie v první třetině. V druhé třetině probrání principů axiálního napřímení, horní a dolní končetiny. V poslední pak praxe při cvičení a vedení tréningu. Možná by mohl být jen o týden delší čas mezi 4. a 5. víkendem na nastudování probraného. Každý den byl velmi nabytý informacemi a zážitky. Rozhodně mi to nepřišlo ani dlouhé ani únavné. Naopak, pro mě velmi nabíjející a naplňující. 

2. Jakcí byli lektoři?
Lektorský tým je skvělá a sehraná banda. Je to z nich cítit a to je skvělé. Obdivuji odbornost každého lektora, jakým způsobem nám to vše předávají - s nadšením, srozumitelně, trpělivě, prakticky, detailně... Každý má svůj osobitý projev a od každého jsem se dozvěděla vždycky něco dalšího a nového, nebo to, co už jsem od někoho slyšela, mi ten druhý řekl jinak a to mi pomohlo k dalšímu pochopení. Je proto skvělé, když je tým složen z několika výborných lektorů. 

3. Co Vám rekvalifikační kurz Instruktor zdravotní TV přinesl?
Kurz naprosto naplnil má očekávání. Úplou náhodou jsem si na internetu našla IQ pohyb Academy a jsem nadmíru spokojená. Naučila jsem se pracovat s tělem tak, jak už jsem po tom dlouhou dobu toužila a přemýšlela. Ale nevěděla jsem kde. Všechno mi to dává smysl, konečně začínám rozumět tomu, jak to všechno funguje a jsem za to moc vděčná. Vždy jsem toužila pracovat s lidmi, s dětmi. Třeba jsem chtěla učit matematiku a tělocvik a v IQ pohybu se mi to vše spojilo dohromady. Když člověk přijme, že každý pohyb má své zákonistoti, je to pak najednou tak jednoduché. Jen než se na to někdy příjde, je to velká makačka na tělo i na mozek. A to mám na tom ráda. Je to prostě "IQ pohyb".

Tento kurz je pro mě začátkem opravdu nového života. Ve 31 letech jsem se dostala k tomu, co chci v životě dělat, učit pohyb a pomáhat lidem. A rozhodně jsem nečekala, že start bude tak raketový a okamžitě naplňující... Máte můj velký obdiv a úctu k Vaší práci. 

Lenka Hlaváčková, Teoretický základ - 03/2015 

1. Jaká byla organizace školení?

S organizací jsem nebyla spokojena, až na výjimky nebyly předem učeny pauzy, takže jsem přicházela o informace, když jsem si odskočila (pauza obvykle následovala pár minut poté), navíc pokud byste předem uvedli na stránkách, že začátek může být posunut na osmou, ani bych se možná nepřihlásila.

 2. Jaký byl lektorský tým?
Cco se týče lektorského týmu, nejlepší byla První pomoc, s paní Matušíkovou jsem byla moc spokojena, dalo by se říct, že to "nebrala tak vážně" a místo toho říkala skutečné praktické rady, to byla nejlepší část celého teoretického základu. Michal na Výživu, ačkoliv musel občas přiznat, že nezná odpověď, protože jen zaskakuje, tak alespoň proměnil svou nevýhodu částečně ve výhodu tím, že celá výživa se stala de facto obřím brainstormingem všech zúčastněných. Na druhou stranu mi vadilo, že Sylvia na Anatomii jakoby nikdy neodpověděla přímo na otázku, kterou dostala, vždycky mluvila trochu o něčem jiném, než na co byla dotázána, nebo ukazovala se svou malou postavou něco vepředu, takže lidi v zadní polovině tělocvičny už nic neviděli. Části vedené Zbyňkem a Danielem byly srozumitelné. 

3. Co Vám kurz přinesl?
Jelikož o výživu jsem se předtím příliš nezajímala, byly pro mne některé informace poučné. V anatomii, kterou jsem již předtím sama studovala doma necelý rok po večerech, jsem měla po tom sprintu spíš větší zmatek. První pomoc byla rozhodně přínosná; právo bylo z hlediska informací také zajímavé.


Fiškandlová Iva, Cvičitel Zdravotní tělesné výchovy, březen - květen 2015, Praha

1. Jaká byla organizace školení? = naprosto bez chybičky a na jedničku
2. Jakcí byli lektoři? = jako vždy nejlepší, lidští, profesionální a usměvavý
3. Co Vám rekvalifikační kurz Instruktor zdravotní TV přinesl? = nový a srozumitelný rozměr v pohybu

Kutlvašrová Veronika, Cvičitel Zdravotní tělesné výchovy, březen - květen 2014, Praha

:-)    1. Organizace školení super, vše šlapalo jako hodinky
2. Lektoři jsou všichni opravdu kvalitní, je radost se učit, když Vás učí odborníci, kteří ví, o čem mluví.
3. No a co mi rekvalifikace přinesla :-D ? nevídané zjištění kapacity mého mozku, spoustu nových a hlavně zajímavých informací a věřím tomu, že až je začnu promítat do praxe, tak jen s tím nejlepším vědomím a svědomím :-D Takže díky díky díky, rozhodně jsem u Vás nebyla naposled :-) a přeji krásný den.

Jana Pokratová, Cvičitel Zdravotní tělesné výchovy, březen - duben 2013, Praha

Během března a dubna jsem absolvovala kurz cvičitele zdravotního cvičení, jehož součástí byly i workshopy na téma "držení těla" a to: "Páteř, hlava, pánev" ,  "Lopatka, horní končetina, ruka" a "Kyčle, dolní končetina, noha". Z celého kurzu jsem nadšená! Byl plný zajímavých informací a praktických ukázek. Spoustu věcí a svých bolestí jsem pochopila, když jsem názorně viděla a vyzkoušela si, jaký zázrak způsobí jen zdánlivě nepatrná změna v nastevní těla - při stoji, v sedu, nebo chůzi. Instruktoři byli úžasní, jsou to skuteční profesionálové. Myslím, že tyto kurzy by měly být pro veřejnost (např. děti ve školách) povinné. Kolik by ubylo bolavých zad, kolen a kyčlí. :-)

Zuzana Dvořáková, Cvičitel Zdravotní tělesné výchovy, listopad - prosinec 2012, Praha

V listopadu a prosinci 2012 jsem absolvovala rekvalifikační kurz Zdravotní tělesné výchovy v Pilates Clinic v Praze. První část kurzu byla věnována teorii. Opět jsem se potila v lavici,když nás zkušení školitelé zkoušeli :) a opět jsem se přesvedčila ,že zvládlá základní anatomie je jen začátek všeho a jen to minimum každého fitness instruktora. Profesionální tým byl k nám ve svých zásadách a pokynech nekompromisní,avšak to vypovídá jen o tom,že to s nami myslel vážně, ve snaze předat nám co nejvíce ze svých znalostí a zkušeností. Druhá část se týkala praxe. Na tuto část jsem se velmi těšila a opravdu mě nezklamala! Získala jsem spoustu nových informací,právě v návaznosti na předcházející teorii. Vše nám pomalu ,ale jistě zapadlo do sebe. Byla jsem nadšená!:)
Za vynikající přednášky a praktické ukázky je zodpovědný:) - Daniel Muller, Zbyňek Petr, Věra Havlová, Sylvia Musilová, Marek Janota, Markéta Matušíková
Tímto jim chci poděkovat! Zcela upřímně mohu říct,že tento kurz bych doporučila všem,kdo pracuje s klienty v jakemkoli oboru Fitness.Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra