Daniel Müller - reference

Moc netuším, čo so mnou pán Daniel Muller presne urobil, musím priznať, že sa cítim lepšie. Jeho diagnostika bola presná, trpím (trpela som) signifikantnou lordózou i kyfózou, čiže nesprávne držanie tela a k tomu 2 ročný stav po OP chrbtice, a taktiež 14 ročný stav po ťažkej zlomenine pánve mi spôsobovali a spôsobujú zdravotné problémy, čo sa bolesti a neuropatie týka.
Po terapii (ľahkej forme mobilizácie a cvičenia) s pánom Danielom Mullerom a následným pravidelným cvičením, cítim pozitívne zmeny, tak v držaní tela ako i v eliminácii bolestí. Ubehli síce len necelé tri týždne, ale už teraz musím priznať, že sa cítim lepšie a verím, že časom sa dám do poriadku takmer úplne. Ďakujem Vám pán Muller z celého srdca, že ste mi ukázali podstatu môjho problému a tiež efektívny spôsob jeho riešenia.
Jaroslava K., individuální diagnostika

K Danovi jsem se dostala na doporučení kamaráda. Mám artrózu v kyčlích v pokročilém stavu, sníženou pohyblivost kloubů a tím bolesti v zádech a v kloubech. Dost mě to omezovalo a ovlivňovalo život, a proto jsem podstoupila drahé cvičení a jsem ochotna udělat cokoliv.
Po prvních odcvičených hodinách jsem začala cvičení říkat „mučidla“ a chodím dobrovolně do mučírny!!! Strávit s Danem v tělocvičně hodinu chce velkou dávku odvahy a nebo zoufalství. Milý příjemný chlapík dokup mu neřeknete, kde je váš problém. Pak se jen kroutím bolestí. Nic na palt. Funím námahou. Pořád málo. Potím se úsilím. Když cvik moc nebolí můžu si být jista, že vzápětí vymyslí něco horšího. Vždycky.
A proč pokračuji?
Nejlepší na celé hodině je odchod. Cítím se skvěle a ještě lepší je to druhý den a už se těším na další mučení.
Mám za sebou dva měsíce cvičení. Začíná se mi lépe chodit, už měsíc mě nebolí záda, když si dám pozor na pohyby, které nemám dělat. Dávám si pozor na správné držení těla a trénuji svaly. Trochu.
Doma ale necvičím vůbec.“ Asi na to nemám čas.“ Jsem lenoch.
Chodím dvakrát týdně a po dvou měsících je viditelné zlepšení. Zpevnila jsem svaly a bolesti ustoupily.
Zkusila jsem jít na skupinové pilates cvičení, ale nebylo pro mě tak intenzivní jako na individuální hodině. Asi proto, že Dana neošálím. Někdy potřebuji trochu odpočinout, tak povolím svaly a dělám jakoby nic. Hned dostanu sekec, že se flákám a „kdo jako bude za mě cvičit?“ slova trenéra. A tak řeknu, že to bolí a dozvím se, že je to dobře.
Držím zaťaté všechny svaly, ani nedýchám a očekávám slova „a teď povol a uvolni se“, tak to se nedočkám, slyším „a můžeme pokračovat“?! Chci říct, nemůžu to zacvičit, to nejde, ale to nemá smysl. On vám stejně nevěří. A tak jsem zticha a cvičím.
Ať vypadá můj popis hodin jako hrůza, tak hrůza to je, bolí to dost ale vydržet se to dá, funguje to, a pak je moc dobře. Úspěch se dostaví.
A proto zítra vstanu a jdu na mučidla a těším se (až budu opouštět tělocvičnu)…
A co ještě: mám dobrý pocit, že Dan ví co dělá, proč a jak. Nedovolí vám se flákat. Člověk ze sebe vyždímá víc než tuší. Hodiny nejsou stejné. A proto si nekoupím šaty a boty a půjdu cvičit.
Úspěch se nedostaví hned, chvíli to trvá a cvičit se musí asi pořád.
Jak řekl Roman „je to blbý ale funguje to“.
Ivana Barešová, individuální pilates

Dan je bůh mých zad a lituju dnů, kdy jsem na to zapomněl! :-)
Petr S., skupinová lekce Pilates - zdravá záda

Chci se s Vámi podělit o své zkušenosti.
Je mi 50 let, jsem po operaci 2 vyhřezlých plotének a k Danovi mě přivedla vidina hrůzy z možného opakování zdravotních problémů.
Začala jsem u Dana pravidelně cvičit pilates před 2 roky.
Od té doby jsem bez potíží i bez léků.
Dnes mohu bez problémů opět chodit, pracovat, hrát tenis, volejbal i lyžovat.
Všem, kteří váháte zda začít cvičit pilates říkám, jděte do toho. Zdraví máme jen jedno a pilátes za to stojí.
Iveta Matušková, individuální pilates

Chtěla bych moc poděkovat Danovi Müllerovi. Na jeho pilates jsem přišla poprvé na jaře 2010 po těžké operaci břicha a s velice špatnou fyzickou kondicí. Už po pár lekcích jsem pochopila, že to bude to pravé a opravdu se mi podařilo cvičením pilates posílit svůj zdravotní i psychický stav. Je to výborný rehabilitační způsob pro všechny věkové skupiny. Dane, díky moc.
Lydie D., skupinové lekce

Po operaci páteře jsem usilovně hledala něco, co by mi pomohlo zpevnit zádové i břišní svalstvo.
Začala jsem s jogou, ale po čase se ukázalo, že vzhledem k mé hypermobilitě to nebylo řešení. Kamarádka mi poradila navštívit hodinu Pilates, kde jsem poznala Dana. No, a od té doby si už život bez jeho „ zásahů“ nedovedu představit.
Naučil mě správně stát, sedět, chodit, dokonce i dýchat, zbavil mě migrén. „Ušil“ mi cviky přímo na mé specifické neduhy. Někdy je sice při cvičení poněkud obtížné nezabít ho, má totiž neobyčejný talent vyhmátnout svými prstíčky hodně citlivá místečka, ale pak se člověk cítí jako král.
Vřele doporučuju všem podobně postiženým dvojnožcům, (to jsme ostatně všichni), ovšem pozor, Dan je návykový!
Zuzana Palečková, individuální pilates

Dan zásadním způsobem a ve velmi krátkém čase podstatně zkvalitnil můj život.
Jsem vystaven manažerským stresům a od jisté chvíle jsem začal pociťovat typické příznaky převážně sedavého zaměstnání - bolesti páteře, problémy s nadechnutím se, zablokovaná záda. Vše je již minulostí.
Danův velmi odpovědný a individualizovaný přístup a jím uplatňované, chirurgicky přesně cílené cviky metody Pilates zaktivizovaly svalové partie, k jejichž zpevnění bych se sám nikdy nedopracoval, uvolnil zablokovaná záda, vzpřímil mou chůzi a vnesl do mého života nový, doposud netušený pocit obnovené energie a sílícího přesvědčení, že se zbavím civilizačních neduhů.
Vřele doporučuji a sám hodlám v "resuscitaci" pod Danovým vedením dále pokračovat.
Peter Palečka, individuální pilates

Tvoje práce ve vedení Centra funkčního pohybu je perfektní, na vysoké odborné ale i lidské úrovni.Velmi ráda tam chodím protáhnout své kosti. A mám ze všech druhů cvičení, která piluju, báječný pocit. Každý si z nabídky vybere, co mu nejvíc konvenuje. I na tu adresu už jsem si zvykla. Prostě jsem tam moc spokojená.
Držím moc palce do budoucna.
Vladěna Moudrá, skupinové lekce

S Danielem už cvičím několik let v individuálních hodinových lekcích. Nevím jak přesně dlouho, ale blíží se to 10 rokům. Prošli jsem za tu dobu různá místa. Začínali jsme u mě doma, potom v Jinonicích, ve Stodůlkách a nakonec jsme skončili v jeho Centru funkčního pohybu na Smíchově.
Významnou kvalitativní změnou bylo před nějakou dobou začátek používání Pilates strojů, jejichž soustava byla poprvé instalována ve Stodůlkách a po přestěhování na Smíchov byla ještě rozšířena. Tím se z prostého cvičení na podložce stalo Pilates Clinic.
Nejčastěji používanou součástí je v mém případě Cadillac (Trapeze Table nebo také Trap Combo) a částečně také Clinical Reformer® Tower Combination.
Nyní k vlastním výsledkům cvičení. Objektivně to může posoudit Dan. Subjektivně mám pocit v lepším držení těla, schopnosti zvednutí rukou do výšky (kde mě limituje deformovaná lopatka) a v neposlední řadě uvolnění páteře a zlepšení celkové pohyblivosti. Součástí je také posílení posturálního a zádového svalstva.
Individuální lekce mám zpravidla 1 - 2x týdně. Výhodu individuálu je, že se Vám trenér plně věnuje (a občas Vám i pomůže), takže nemůžete dělat chyby nesprávným prováděním cviků a cviky jsou přizpůsobeny Vašim individuálním potřebám. Já to vidím např. i v tom, že v každém období cvičíme úplně jiné cviky.
Součástí cvičení jsou občas i poměrně bolestivé uvolňovací masáže, takže se občas z kliniky ozývají nepěkné zvuky. Ale pomáhá to.
Lekce nejsou zrovna levná záležitost, ale je potřeba si uvědomit, že platíte kromě full-time trenéra také jeho školení, umoření a opotřebení strojů a režii fitka. Takže pro samotný zisk toho moc nezbude. Hlavně na rozdíl od jiných fitek se díky kvalifikaci trenéra tady cvičí správně a na výsledcích je to vidět. Taky Vás to při cvičení motivuje k většímu úsilí ať si z své peníze něco "užijete". Neříkám, že by mě po cvičení a v dalších dnech nic nebolelo, ale je to ku prospěchu věci.
Je to sice poměrně citelný zásah do rozpočtu, ale investujete do svého zdraví a budoucnosti a to je dobrá investice. Dokud na to budu mít, budu v cvičení pokračovat.
Karel Hanauer, individuální pilates

Dana znám asi 100 let a stále ho následuji ve všech fitness. Je prostě nejlepší.!!!!!!!!!!!! ;-)
Irena Navrátilová, skupinové lekce

Když mě před časem Daniel Muller poprosil, abych napsala své dojmy a pocity z naší spolupráce za poslední rok a půl, nevěděla jsem kde a jak začít, abych nevytvořila parodii na některou ze " zdravotnických" nebo" sportovních" nabídek pro TV shop.
Promiňte mi, pokud se mi to nepodaří. Máte-li ale problémy s páteří, trpíte- li bolestmi hlavy nebo bolestmi bez medicínské opodstatnění, věřím, že dočtete mojí snahu se podělit o zkušenost, až do konce...
Bolestmi zad dnes trpí většina populace a bohužel i děti. Měla jsem to štěstí, že jsem vyrůstala v době, kdy děti trávili čas pohybem na hřištích a sportovními aktivitami. Kolem 15 roku jsem utrpěla úraz, který mi v následujících letech znemožnil pokračovat ve vrcholové sportovní činnosti. Situaci jsem zvládla, ale kolem 33 roku se komplikace vrátily. Bolesti zad, kyčlí a páteře se stupňovaly. Kolem 40 roku jsem začala trpět bezesnými nocemi, celkovým vyčerpáním, bolestmi žlučníku, bolesti a pálení na hrudníku a dalšími. Každý den začínal užitím léků na tišení bolesti. Více než deset let jsem hledala řešení přes rehabilitace, cvičení, literaturu, ale bez valného výsledku. Měla jsem štěstí, že jsem narazila na Daniela Mullera.
Vysoký mladík s pohledem nabitým energií mě trpělivě vyslechl, letmo upozornil, že výsledek je závislý také na mém přístupu a nedostaví se hned po několika hodinách cvičení. Byla jsem odhodlaná, že opravdu udělám vše proto, aby byl výsledek úspěšný. První hodiny byly bolestivým utrpením.
S každým měsícem, jsem začala vnímat jednotlivé části páteře a svalů, kosti si postupně" sedají na svá místa", nepříjemné bolesti ustupují a s každým cvičením se dostavuje pocit úlevy .
Daniel vede cvičení bez zaváhání, jednotlivé cviky se prakticky neopakují. Často přemýšlím, jak se připravuje na jednotlivé hodiny, protože přizpůsobení momentálnímu tělesnému stavu je naprostou samozřejmostí, pro výsledek nezbytný a předvídatelný. Hodiny ubíhají jako zlomky okamžiků. Přestože člověk v duchu bojuje sám se sebou a pro náročnost cviků s odporem, ale na konci hodiny jej ovládne pocit dobře vykonané práce a přesvědčení, že jsem alespoň na chvilku dala svému tělu signál, že si jej vážím. Stojí mi za to vydat sílu a energii, přijmout pomoc, aby mi moje tělo za odměnu dál pomohlo žít můj každodenní život. Je to pocit k nezaplacení. Přeji Vám všem, abyste si podobné pocity mohli zažívat také s člověkem a trenérem jako je Daniel, který má nejen hluboké znalosti, přirozený cit darem od přírody, vytříbenou pozorovací schopnost a intuici se Vám to podaří.
Přeji Vám, abyste po roce prožívali stejný pocit a radost z volnosti, kterou Vaše tělo vrátí svému majiteli za správnou péči, pohyb a odhodlání...
Alexandra Macková, individuální pilates

Ještě jednou dík za páteční hodinu, možnost chodit k tobě pravidelně by byl asi jediný důvod na světě, který by mě přesvědčil přestěhovat se do Prahy... Tak snad aspoň někdy o víkendu nebo na nějakém týdenním pobytu... se těším zase na viděnou.
Helča, skupinové lekce

Nedávno jsem poslal jedné milé známé (spolupracujeme v oblasti tvorby článků o financích), která začala mít velmi časté bolesti zad, mail s kontaktem a doporučením na Daniela Müllera. Sám vím, jaké je to trápení a také vidím, jaké výsledky téměř každodenní cvičení už po půl roce nese. Pár dní po té mě napadlo autentickou část mailu poskytnout Danovi jako referenci. Tady je.
"Dále pak zasílám kontakt na mého cvičitele Daniela Müllera 602 374 542. Velmi doporučuji nenechat to "vyhnít" a rychle se zády něco dělat, Dan je na své klienty velmi tvrdý, ale umí dát nejen páteř do "kupy". Může být těžké ho zastihnout, ale je možné mu poslat sms, ať zavolá zpět. :-)
Nemám problém někoho doporučit, ale z něj jsem tak nadšený, že doporučuji vehementně. :-) Cvičí také skupinové lekce (pilates a Aby záda nebolela), například v Balance clubu na Brumlovce. Chodí tam tolik lidí, že dochází občas žíněnky i bosu. Jsou tam desítky různých tréninků, takový zájem ale nemá nikdo. Ani Zora Jandová s Tai chi. :-)
No, je to na Vás."
Jan Lener, individuální pilates

Je to nejlepší cvičení, jaké jsem poznala.
K Danovi jsem začala chodit před osmi lety kvůli bolestem zad. Po několika týdnech byly bolesti pryč, ale cvičím pořád dál. Je to nejlepší cvičení, jaké jsem poznala. Určitě by bylo užitečné, aby každý prošel alespoň nějakým minimem o znalosti funkce svého těla. Lidi by si ušetřili hodně bolestí z důvodu špatného sezení, stání nebo špatného posilování.
Dana Šilhánková, skupinové lekce

Dnešní rovnací lekce v Pilates Clinic s Danielem Müllerem stála za to! Záda mám jako nová, cítím se tak o 10 let mladší ;o) (neb mě nic nebolí a protože tam zas byla prima nálada). A BONUS navíc? Dnes jsem se naučila jak správně vozit kočárek s Ríšou tzv. "břichem" ;o)) a ne bedrama. Sice zatím chodím krokem hlemejždím, ale fakt to funguje!
Radka Neubertová, individuální pilates

Dobré dopoledne, Dane.
Ještě jednou děkuju za "spirals" hodinu :-)
Hezky jsem si zatancovala a nejen to - přijemně mě tahají záda.
Děkuju, děkuju, i za páteční hodiny a přeji příjemný den :-) Lucka
Lucka P., skupinové lekce

Ahoj Dane, ségra je totálně nadšená!
Moc děkuju, prý po několika letech vstala z postele a nemusela se celá prokřupat... tak snad jí to vydží a bude s tebou pokračovat! SUPR! prý jsi lepší než doktor :-))))
Monika Milchová, individuální diagnostikaCertifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra