Mgr. Zbyněk Petr

pozice v rámci skupiny IQ pohyb

 • spoluzakladatel IQ pohyb Akademie
 • garant a manager vzdělávání IQ pohyb Akademie
 • školitel odborných seminářů a rekvalifikací
 • osobní a skupinový trenér zdravotního cvičení, Pilates Clinic Method, zdravotně kondičního fitness a sebeobranného bojového systému Kalah
 • autor odborných i odborně – populárních článků a videí

čím vším je

 • osobní i skupinový trenér kondičně-zdravotního fitness cvičení – metody nazvané funkční fitness, kde spojuje fyzioterapeutické metody a kvalitu pohybu s fitness tréninkem
 • osobní i skupinový trenér zdravotního cvičení vycházejícího z různých fyzio a fitness konceptů
 • master trenér BOSU® Balance Trainer
 • master trenér Flowin® Friction Training
 • zakladatel rekvalifikačního kurzu a odborných seminářů pro fitness trenéry ve FACE CZECH
 • prezentér na mezinárodních kongresech aerobiku a fitness v ČR
 • absolvent FTVS UK - obor tělesná výchova a sport
 • autor odborných i odborně – populárních článků a videí
 • fanoušek reálné sebeobrany a certifikovaný instruktor sebeobranného bojového systému KALAH
 • šťastný manžel a nejšťastnější otec dvou dětí
 • nadšený sportovec všeho druhu
 • vášnivý čtenář knih a posluchač hudby

více o historii

Od r. 1992 se Zbyněk 13 let věnoval vodnímu pólu, později i jako reprezentant ČR a asistent trenéra reprezentace ČR.

Už při studiu VŠ se věnoval práci osobního trenéra nejen ve fitness centrech, ale také mimo ně (výuka plaveckých stylů, trénink v přírodě, apod...) a mj. zastával funkci odborného asistenta tělesné výchovy na 2. a 3. lékařské fakultě UK v Praze.

V r. 2004 nastoupil do nově příchozí sítě fitness center Holmes Place jako osobní trenér a o chvíli později se stal Gym managerem, hlavním trenérem a školitelem trenérů nejen pro ČR. To vše až do r. 2008. Sám absolvoval mnoho školení, hlavně o správném držení těla. (viz certifikace)

Od r. 2006 je Zbyněk školitelem ve FACE CZECH s.r.o., kde se časem jeho portfolio seminářů rozšiřuje a stává se hlavním školitelem rekvalifikačního kurzu pro osobní trenéry se zaměřením na zdravotní aspekty cvičení ve fitness. Později se stává managerem a zástupcem ředitele nového projektu této společnosti FACE CZECH FITNESS, kde pomáhá sestavit tým, založit systém a ve finále toto sportovně-zdravotní centrum otevřít veřejnosti. Společně s ředitelem Danielem Müllerem získávají jako 1. v republice certifikát Ekologicky šetrná služba pro Academy, kancelář a Fitness. Po čase se stává hlavním koordinátorem centra a později z této funkce odchází a věnuje se více praxi – cvičení s klienty a vedení odborných seminářů a rekvalifikací.

Zbyněk je držitelem mnoha diplomů a licencí (Magisterský diplom v oboru tělesná výchova a sport, Personal Trainer level 1 a 2 v síti Holemes Place, Power - Plate, Bosu® Master Trainer, Flowin® Master Trainer, TRX Suspension Training, PILATES INSTITUTE® Matwork, Personal Trainer, Reformer, Cadillac, Kalah instructor atd.) z různých vzdělávacích institutů (FTVS UK, FACE CZECH, PILATES INSTITUTE Daniela  Müllera, Bosu® Fitness, 3D Fitness, Michael King Pilates atd.).

Na přelomu let 2011 a 2012 končí ve FACE CZECH FITNESS jako trenér a zůstává jen jako externí školitel pro FACE CZECH ACADEMY. Zároveň začíná nezávisle externě školit pro mezinárodní řetězec Holmes Place v České republice. Trenérskou praxi přesouvá do nově vzniklého zdravotně-sportovního Centra funkčního pohybu Daniela Müllera, kde se z části spolupodílí na zařizování tohoto centra. Zároveň spolu zakládají IQ pohyb Akademii, kde působí jako jeden z hlavních školitelů a jako garant a manager vzdělávacích programů.

V současné době se specializuje hlavně na individuální trénink, školení, doškolování trenérů a instruktorů a spolu-vedení vzdělávací akademie.

Mezi Zbyňkovy koníčky patří především sport - fitness, horské kolo, bojové sporty, reálná sebeobrana, lezení, vysokohorská turistika, lyžování, ale také rodina, přátelé, cestování, četba, hudba a zábava.

---------------------------

První roky svého působení (ještě při studiu FTVS UK) ve fitness průmyslu odtrénoval cca 700 tréninků ročně (nejen ve fitness, ale i jiné sportovní aktivity) a na 2. a 3. Lékařské fakultě UK odučil jako odborný asistent cca 650 hodin za školní rok. Zároveň odjezdil cca 10 školních lyžařských kurzů a zájezdů cestovních kanceláří (zde jako jeden z delegátů).

V letech 2005-2008 odškolil v rámci interních školení (nejen pro ČR, ale i v cizině) v mezinárodní síti wellness center HOLMES PLACE cca 15 dní ročně. Od roku 2006 začal školit zároveň pro FACE CZECH ACADEMY.

V posledních letech ve Face Czech, kdy se Zbyněk naplno věnuje osobním tréninkům a školením, dělá cca 1500 osobních tréninků ročně (a to si neodpustí několik dovolených :-) ). Předtím, v letech manažerského působení ve fitness průmyslu, dělal cca 700 tréninků ročně. V rámci FACE CZECH ACADEMY školil cca 40 dní ročně.

Celkově mu za jeho dosavadní trenérskou kariéru od roku 2000 prošly "pod rukama" stovky klientů na osobní tréninky. Za lektorskou kariéru od roku 2006 má tisíce absolventů různých školení a individuálních konzultací.

Vedení skupinových lekcí se věnoval hlavně v letech 2004-2008, kdy "odinstruktoroval" cca 100 lekcí ročně. Později už se skupinovým lekcím věnuje už jen okrajově.

Tato čísla platí do roku 2011 včetně.

Od roku 2012 v rámci skupiny IQ pohyb dělá k práci pro IQ pohyb Akademii v průměru 1200 individuálních tréninků za rok a školí cca 45 dní ročně.Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra