Reference 

Rádi bychom se s Vámi podělili o reakce našich klientů ze skupinových i individuálních lekcí pilates, jógy, kondičního či funkčně zdravotního cvičení. Mrkněte se na každého z týmu a pak si už jen vyberte, kdo Vás postaví na nohy a zbaví bolesti zad, kloubů či zlepší Vaši kondici. A už teď se těšíme na Vaši referenci...:-)

Pochvala celému týmu

Mohla bych napsat reference na jednotlivé lektory IQ pohyb centra, ale byla by to velká škoda. IQ pohyb tvoří luxusní symbiózu. Krásně se tam spolu žije s lektory i s ostatními klienty centra.
Dan je obklopený profesionály s velmi vlídným přístupem k zákazníkům a příšným, přesto kladně motivujícím vztahem k budoucím i dále se vzdělávajícím lektorům. Velice si vážím chvil, které s ním, ale i s ostaními členy týmu, můžu strávit a odejít z centra rovná, spokojená a pozitivní. Za pochvalu určitě stojí vyvážený rozvrh lekcí nejenom tématikou, ale také časovou nabídkou.
Jana Matějková 2012/2013

Těší nás, že se stále vracíte

Rád bych navázal na jeden z Vašich článků o správném výběru kvalifikovaného trenéra či instruktora skupinových lekcí. Rádoby trenérů zdravotních cvičení a pilates lekcí je zřejmě nespočet. Je to podle mě jedna z nejdůležitějších věcí, aby si klient vybral opravdu správného a profesionálního trenéra, který své práci rozumí a ví co dělá. Vždyť jde o naše zdraví a to je to nejdůležitější. Rádoby takovou lektorku pilates jsem měl možnost navštívit. To, co mě zde čekalo, bylo z mého pohledu dost děsivé. Ale abych to vzal od začátku.
IQ pohyb se snažím navštěvovat pravidelně, i když přes léto to člověk trošičku zanedbával (určitě se Zbyňku polepším :-) ). Vždy tam na mě dýchne příjemná a přátelská atmosféra, moc rád se do centra vracím a chodím si odpočinout od toho dnešního shonu. Ale jelikož centrum bylo nyní zavřené ohledně výměny oken, rozhodl jsem se zajít na pilates u nás na Pardubicku. V domnění, že si krásně zacvičím a protáhnu. To jsem ještě nevěděl, co mě čeká.
Sešlo se nás kolem 10 lidí s převážnou většinou starší populace. Přivítala nás postarší dáma a po krátkém proslovu, jak nám cvičení pomůže zlepšit zdravotní stav, jsme začali cvičit. K mému údivu byla celá lekce vedená ve švihovém pohybu, kde se u každého cviku kmitalo do největšího rozsahu! Za hodinu jsme zvládli kolem 15 cviků a to pouze s jednou stabilizací (sendvič zde nefungoval). Hned na začátku nás lektorka nechala zahřát páteř a to tím, že jsme dělali dřepy! Alespoň nám to bylo takto vysvětleno. Poté přišlo rolování páteře s výdrží dole a propínáním kolen, to vše rovnou v 10 opakováních. Umíte si asi představit, jak si starší populace po pěti opakováních začala stěžovat na motání hlavy. Čekala je pohotová odpověď "to asi blbě dýcháte", nevěřil jsem tomu, co slyším! Po 10 opakováních, co jsem se narovnal, jsem si myslel, že tam s sebou seknu taky. Další část hodiny jsme kmitali ostošest ve všech možných pozicích, které jen paní lektorku napadly. Bedra mě z toho začala pěkně pálit a na slova lektorky "kmitejte víc" jsem začínal být alergický. Vyvrcholilo to tím, že jsme zaujali pozici kočky, jednu ruku si zvedli do svícnu a měli provést a teď pozor, "švihově" rotaci směrem ven. Vlasy už mi stály na hlavě, když jsem pozoroval starší cvičící, jak to tam ,,rvou" bedry a lopatky se jim "koušou" do žeber. Netrvalo dlouho a sálem se začalo ozývat "bolí mě bedra". Cvik jsem si upravil a rotaci cvičil pouze v hrudní části, ale to jsem neměl dělat. Lektorka si toho všimla a přišla ke mně, vzala mi ruku, zapáčila ji dozadu a třikrát s ní kmitla dozadu, se slovy "musíš pořádně". Tak teď, už jsem toho měl akorát dost. Na závěr nás čekalo posilování břicha, kde jsme cvičili několik variant zkracovaček s rukama za hlavou. Nechápal jsem a čekal, kdy se z toho špatného snu proberu. Hodina byla u konce, všichni tleskali a chválili lektorku za bezvadnou hodinu, ale proč si polovina lidí držela bedra? Odcházel jsem domů s bolavými bedry, pálení břicha a totálně znechucený tím, co jsem viděl!! Ale něco mi to přece dalo, člověk si uvědomí, jak je důležité vybrat si správného lektora, který své práci alespoň trošičku rozumí. Jen jsem litoval ty, co tam byli se mnou a neměli možnost to porovnat jako já.
Proto chci říct, že v IQ pohybu odvádíte neskutečně výbornou profesionální práci a že je znát, že tomu opravdu rozumíte a děláte vše s láskou a citem.
Vážím si toho a těším se na další cvičení s Vámi.
S pozdravem Pavel Sotona, 14.9.2014, nyní již náš člen týmu


Zbyněk Petr - reference

zbynek finalKreslicí plátno 1centrum

Zbyňka jsem poznala díky mému manželovi, který s ním cvičí již 7 let. Takže když se kvůli sedavému zaměstnání a špatnému držení těla objevily problémy s bolestmi zad, byla volba jasná - osobní tréninky se Zbyňkem.
Je to už 4 roky, co jsme začali cvičit a od té doby bolesti zad neznám. Tréninky jsem nepřerušila ani v těhotenství a za celou dobu těhotenství jsem neměla žádné fyzické problémy, které řadu těhotných trápí. Naopak jsem se díky pravidelnému cvičení cítila úplně v pohodě. Cvičení jsme ukončili až s mým nástupem na mateřskou, což bylo nakonec 3 týdny před porodem.
Zbyňkův přístup je velmi profesionální. Každý trénink je jiný, vždy výborně připravený a co se týká jednotlivých cviků, je nekompromisní v jejich správném provedení. Věnuje pozornost opravdu každému detailu. Velice si cením nejen jeho přístupu k pohybu a cvičení, ale také k lidem a životu vůbec. Zbyněk je upřímný, optimistický a vtipný a to mi vyhovuje. Každý trénink je pro mě příjemně stráveným časem a navíc výborným startem do celého dne. Je to jeden z mála lidí, díky kterým jsem schopná vstávat o půl šesté a ještě se na cvičení těšit. :o)
Zbyňka jako trenéra mohu jedině doporučit!
Radka Burešová

více referencí

Daniel Müller - reference

 dan finalKreslicí plátno 1centrum

K Danovi jsem se dostala na doporučení kamaráda. Mám artrózu v kyčlích v pokročilém stavu, sníženou pohyblivost kloubů a tím bolesti v zádech a v kloubech. Dost mě to omezovalo a ovlivňovalo život, a proto jsem podstoupila drahé cvičení a jsem ochotna udělat cokoliv.
Po prvních odcvičených hodinách jsem začala cvičení říkat „mučidla“ a chodím dobrovolně do mučírny!!! Strávit s Danem v tělocvičně hodinu chce velkou dávku odvahy a nebo zoufalství. Milý příjemný chlapík dokup mu neřeknete, kde je váš problém. Pak se jen kroutím bolestí. Nic na palt. Funím námahou. Pořád málo. Potím se úsilím. Když cvik moc nebolí můžu si být jista, že vzápětí vymyslí něco horšího. Vždycky.
A proč pokračuji?
Nejlepší na celé hodině je odchod. Cítím se skvěle a ještě lepší je to druhý den a už se těším na další mučení.
Mám za sebou dva měsíce cvičení. Začíná se mi lépe chodit, už měsíc mě nebolí záda, když si dám pozor na pohyby, které nemám dělat. Dávám si pozor na správné držení těla a trénuji svaly. Trochu.
Doma ale necvičím vůbec.“ Asi na to nemám čas.“ Jsem lenoch...
Ivana Barešová 

více referencí

Alena Špalková - reference

D.Straus- 2018 04 13 Alena -2 kopie

Jsem hudebník z povolání - hráč na bicí nástroje aktivní přes 45 let. Poslední roky mám problém s krční páteří, což mi občas přináší velmi nepříjemné omezení v pohybu celé levé ruky, od ramene počínaje, až po konečky prstů.
V posledních pěti měsících jsem začal chodit a docházím pravidelně do centra IQ Pohybu na Smíchově, kde se věnuji cvičení pilates a cítím se mnohem lépe než kdykoliv před tím..........!
Chtěl bych velice rád poděkovat touto cestou své lektorce "Aleně Špalkové", která vede každou hodinu s positivním, profesionálním a velmi příjemným přístupem. Každému, koho trápí zdravotní problémy s pohybovým ústrojím, vřele doporučuji Pilates Clinic Method. Jsem přesvědčen, že mi po určitém čase pravidelného cvičení, dá každý za pravdu.
Milan Vitoch

více referencí

 


Certifikovaný pohybový specialista
CK Lenka
Aerobic
SK Pohoda
Certifikované pohybové centrum