Mgr. Alena Špalková

Mgr. Alena Špalková je původním povoláním zdravotní sestra, proto ví, že pohyb jednoznačně patří ke zdravému životnímu stylu. Bez něj totiž není zdravého těla.

Pohyb ji provází již od dětství, a to nejčastěji ve formě tance. Do 18 let tančila latinsko – americké a standardní tance, ve kterých i závodila. Od roku 2000 se věnuje orientálním tancům, a protože ráda poznává pohyb do detailů, absolvovala kurz lektora orientálního tance v Centru tance Praha a již 5 let je členkou Orient Art Clubu Praha. Se cvičením pilates tomu nebylo jinak. Nejprve se s tímto pohybem seznámila jako klientka, cvičila 7 let v pohybovém studiu v Novém Boru. Pilates ji oslovil natolik, že se chtěla dozvědět a naučit více. A tak stejně jako s tancem chtěla pohyb pochopit do nejmenších detailů. V IQ pohyb Akademii se v roce 2012 rozhodla absolvovat program Pilates Clinic Method, který ji naprosto uchvátil. Pokračovala dál a studovala cvičení

s nejrůznějšími pomůckami a Pilates Apparatus, až došlo k dohodě a začala v centru IQ pohyb dokonce pracovat. Díky lásce k tanci a detailnímu pohybu ji také samozřejmě oslovil program Spirals.

Jako lektor se věnuje členkám tanečního klubu OAC Praha a Tanečního klubu Fairoze Česká Lípa a v jejich tréninkových programech vede tématické lekce se zaměřením na zdravý pohyb v tanci. V rámci své původní profese vedla kurzy Školy dýchání zaměřené na pacienty s onemocněním plic, kde patřila díky své preciznosti a lidskému podání problematiky mezi žádané školitelky. Zkušenosti nastřádané v oblasti pohybu a z oboru zdravotnictví se dobře kombinují se studiem Andragogiky, které absolvovala.

V IQ pohybu působí jako instruktor skupinových lekcí, osobní trenér pilates a zdravotního cvičení a lektor vzdělávací Akademie.

kontakt

pozice v IQ pohybu

  • osobní trenér
  • instruktor skupinových lekcí
  • lektor odborných seminářů a rekvalifikací

certifikace

školení, která vedu

BOSU® core 1 04. 05. 2024
expander 05. 05. 2024
spirals 11. 05. 2024
odporový kruh - magic circle 01. 06. 2024
inspiratio - veni, vidi, exercui 02. 06. 2024
pánevní dno 1 05. 10. 2024
těhotné a po porodu 06. 10. 2024
pánevní dno 2 01. 12. 2024

Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra