diagnostika pohybového aparátu

Držení a správné fungování pohybového aparátu je základ pro práci s lidským tělem. Pokud by tréninkový program fungoval dlouhodobě bez znalosti pohybového aparátu klienta, mohl by držení těla, páteři, kloubům a svalům dokonce ublížit. Znalostí držení těla se také dá lépe přiblížit jakémukoliv cíli, protože pak je cvičení nejen bezpečnější, ale i efektivnější. Takováto diagnostika probíhá nejen prostým vyšetřením jednotlivých svalů a jejich funkce, ale celkovým vyšetřením držení těla ve statické i dynamické práci.

diagnostikaDiagnostika pohybového aparátu je souč ástí setkání hlavního osobního trenéra s klientem. Úvodní ústní pohovor v přátelském duchu obsahuje řadu otázek na aktuální zdravotní stav, fyzickou zdatnost a především celkové možnosti, cíle a přání klienta. Poté v diagnostice následuje krátké vyšetření držení těla, kde se hlavní osobní trenér zaměřuje na svalové dysbalance a celkové držení těla jak ve statickém tak i v dynamickém zatížení.

Diagnostika není chápána jako celková fyzioterapeutická diagnostika, prováděna dle ustanovených pravidel oboru fyzioterapie. Jedná se především o navazování kontaktu klienta s hlavním osobním trenérem. Pro individuální cvičení pilates, funkčně zdravotního tréninku či kondičního tréninku fitness potřebuje osobní trenér znát všechny informace o vašem těle, pohybových návycích a případnou zkušenost s tělesnou zátěží v podobě tréninku. Nebojte se vše sdělit hlavnímu trenérovi, který stanoví spolu s trenérem na základě pohybové diagnostiky optimální plán k dosažení vašich cílů. Jen tak vám můžeme velice rychle pomoci.

Výsledky diagnostiky aplikuje osobní trenér okamžitě do celkového individuálního tréninku a to samozřejmě s ohledem na individuální pohybové možnosti spolu s dalšími specifickými požadavky klienta.

Kondiční diagnostika - je zaměřena na silové nebo vytrvalostní schopnosti klienta. Je vhodná zejména pro klienty, kteří chtějí především zvyšovat svoji vytrvalost, kondici a sílu.

 

Diagnostiku si můžete domluvit prostřednictvím e-mailu: diagnostika@iqpohyb.czCertifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra