diagnostika pohybového aparátu

Držení a správné fungování pohybového aparátu je základ pro práci s lidským tělem. Pokud by tréninkový program fungoval dlouhodobě bez znalosti pohybového aparátu klienta, mohl by držení těla, páteři, kloubům a svalům dokonce ublížit. Znalostí držení těla se také dá lépe přiblížit jakémukoliv cíli, protože pak je cvičení nejen bezpečnější, ale i efektivnější. Takováto diagnostika probíhá nejen prostým vyšetřením jednotlivých svalů a jejich funkce, ale celkovým vyšetřením držení těla ve statické i dynamické práci.

diagnostikaDiagnostika pohybového aparátu je souč ástí setkání hlavního osobního trenéra s klientem. Úvodní ústní pohovor v přátelském duchu obsahuje řadu otázek na aktuální zdravotní stav, fyzickou zdatnost a především celkové možnosti, cíle a přání klienta. Poté v diagnostice následuje krátké vyšetření držení těla, kde se hlavní osobní trenér zaměřuje na svalové dysbalance a celkové držení těla jak ve statickém tak i v dynamickém zatížení.

Diagnostika není chápána jako celková fyzioterapeutická diagnostika, prováděna dle ustanovených pravidel oboru fyzioterapie. Jedná se především o navazování kontaktu klienta s hlavním osobním trenérem. Pro individuální cvičení pilates, funkčně zdravotního tréninku či kondičního tréninku fitness potřebuje osobní trenér znát všechny informace o vašem těle, pohybových návycích a případnou zkušenost s tělesnou zátěží v podobě tréninku. Nebojte se vše sdělit hlavnímu trenérovi, který stanoví spolu s trenérem na základě pohybové diagnostiky optimální plán k dosažení vašich cílů. Jen tak vám můžeme velice rychle pomoci.

Výsledky diagnostiky aplikuje osobní trenér okamžitě do celkového individuálního tréninku a to samozřejmě s ohledem na individuální pohybové možnosti spolu s dalšími specifickými požadavky klienta.

Kondiční diagnostika - je zaměřena na silové nebo vytrvalostní schopnosti klienta. Je vhodná zejména pro klienty, kteří chtějí především zvyšovat svoji vytrvalost, kondici a sílu.

Diagnostiku si můžete domluvit prostřednictvím e-mailu: centrum@iqpohyb.cz

Vzhledem k obrovskému vytížení všech našich trenérů se Vám chceme omluvit, ale aktuálně již není možné přijímat na diagnostiku nové dospělé klienty. Případné výjimky mohou dostat – klienti, kteří budou cvičit sami doma nebo v jiném centru pod dohledem svého trenéra, instruktoři či trenéři z IQ Pohyb Akademie a malé děti s pohybovými problémy (ploché nohy, držení těla apod.)
Při objednání na diagnostické vyšetření Vás prosíme, abyste byli trpěliví v čekání na Váš termín, jelikož nedokážeme blíže upřesnit, kdy bude možné diagnostiku provést.
Velice děkujeme za pochopení, omlouváme se a doufáme, že se někdy v budoucnu setkáme.Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra