diagnostika pohybového aparátu

Držení a správné fungování pohybového aparátu je základ pro práci s lidským tělem. Pokud by tréninkový program fungoval dlouhodobě bez znalosti pohybového aparátu klienta, mohl by držení těla, páteři, kloubům a svalům dokonce ublížit. Znalostí držení těla se také dá lépe přiblížit jakémukoliv cíli, protože pak je cvičení nejen bezpečnější, ale i efektivnější. Takováto diagnostika probíhá nejen prostým vyšetřením jednotlivých svalů a jejich funkce, ale celkovým vyšetřením držení těla ve statické i dynamické práci v rámci pracovních i volnočasových a sportovních stereotypů.

diagnostikaFunkční diagnostika pohybového aparátu je součástí setkání hlavního metodika a garanta cvičení Daniela Müllera s klientem. Úvodní rozhovor v přátelském duchu obsahuje řadu otázek na aktuální zdravotní stav, denní režim, pracovní nasazení či koníčky a fyzickou zdatnost; a především celkové možnosti, cíle a přání klienta. Poté v diagnostice následuje vyšetření funkčnosti těla, kde se zaměříme na svalové dysbalance, celkovou tělesnou souhru a celkové držení těla jak ve statickém, tak i v dynamickém zatížení.

Diagnostika není chápána jako celková fyzioterapeutická diagnostika, prováděna dle ustanovených pravidel oboru fyzioterapie. Jedná se především o navazování kontaktu s klientem a zhodnocení jeho stavu a případných možností. Pro individuální cvičení pilates, jógy, funkčně zdravotního tréninku či kondičního tréninku fitness potřebuje osobní trenér znát všechny informace o vašem těle, pohybových návycích a případnou zkušenost s tělesnou zátěží v podobě jakéhokoliv pravidelného pohybového programu. Nebojte se vše sdělit diagnostikovi, který stanoví spolu s trenérem na základě pohybové funkční diagnostiky optimální plán k dosažení vašich cílů. Jen tak vám můžeme velice rychle pomoci.

Výsledky diagnostiky aplikuje osobní trenér okamžitě do celkového individuálního tréninku, a to samozřejmě s ohledem na individuální pohybové možnosti spolu s dalšími specifickými požadavky klienta.

Diagnostiku si můžete domluvit prostřednictvím e-mailu: centrum@iqpohyb.cz

Vzhledem k obrovskému vytížení všech našich trenérů se chceme omluvit všem zájemcům, ale aktuálně není možné přijímat na diagnostiku nové dospělé klienty. Případné výjimky mohou dostat: klienti, kteří budou cvičit sami doma nebo v jiném centru pod dohledem svého trenéra propojeného s naším Centrem či Akademií, instruktoři či trenéři z IQ pohyb Akademie a malé děti s pohybovými problémy (ploché nohy, držení těla apod.)
Při objednání na diagnostické vyšetření prosíme, abyste byli trpěliví v čekání na termín, jelikož nedokážeme blíže upřesnit, kdy bude možné diagnostiku provést.
Velice děkujeme za pochopení, omlouváme se a doufáme, že se  nakonec osobně setkáme.Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra