skupinové lekce

Jedná se o otevřené lekce, které můžete kdykoliv navštívit a zacvičit si - nutná je však předchozí rezervace přes náš rezervační systém. Platit můžete buď jednotlivé lekce nebo máte možnost využít nabídku cenově výhodnějších permanentek. Aktuální rozvrh naleznete ZDE.

 skupinová lekce zahrnuje

 • vstup
 • 55 minut lekce se skupinovým instruktorem
 • na lekci je nutný vlastní středně velký ručník
 • na lekci je nutný vhodný cvičební úbor
 • zrušení rezervace na skupinovou lekci je možné pouze do 12hodin před začátkem
 • permanentka je nepřenosná

lekce s větším počtem klientů

 • pilates clinic method s různými pomůckami
 • pilates válec
 • pilates břicho/záda
 • jóga
 • fasciální jóga
 • zdravá záda
 • zdravé chodidlo 
 • spirals
 • CORE dynamic
 • BOSU dynamic
 • funkční kruháč
 • fasciální jóga

lekce s menším počtem klientů

 • pilates springboard
 • pilates spine corrector
 • pilates stroje

  

pilates clinic method

Cvičení pilates clinic method využívá nejrůznější funkční pomůcky. Jednotlivé cviky jsou tak mnohem intenzivnější a dají se snadněji zacvičit. Díky tomu se benefity (jako je třeba odstranění bolestí pohybového aparátu) které cvičení přináší, dostavují rychleji. Cvičení za pomoci pomůcek zintenzivní váš prožitek, zlepší zapojení požadovaných svalových skupin a tím i ovládání celého těla.   

pilates válec

Pilates válec je jedna z nejoblíbenějších a nejvíce dostupných pomůcek v pilates. Umožňuje lepší pochopení a provedení jednotlivých cviků. Na lekcích ho využíváme jako nestabilní plochu pro aktivaci hlubokého stabilizačního systému trupu, ale současně jako automasážní a protahovací pomůcku.

jóga

Jóga je harmonizující cvičení, které pomáhá odbourat stres, zlepšuje tělesné a mentální schopnosti a nabízí přístup ke spirituálním dimenzím života. Při cvičení jógy je kladen důraz na plynulost pohybu a na správnou techniku dýchání. Náš přístup k józe je zcela specifický svým zdravotním zaměření a šetrností k vašemu tělu. Proto je cvičení jógy v našem centru vhodné pro každého.

fasciální jóga

Fasciální jóga spojuje prvky yin a yang s principy Fascial Fitness. Fascie jsou kolagenové, pojivové tkáně, obklopující všechny struktury v těle. Díky správné stimulaci jsou odolnější a pružnější, což vede nejen ke zlepšení vaší pohyblivosti, ale také přispívá k prevenci před zraněními a bolestí přetěžovaných svalových partií. Fasciální jóga je cesta spojující moderní vědecké metody s tradičním východním cvičením. Lekce je určena začátečníkům i pokročilým a není vhodná pro ženy v průběhu těhotenství.  

zdravá záda

V lekci zdravá záda kombinujeme to nejlepší z různých metod cvičení, jako je pilates clinic method, spiraldynamik, dynamická neuromuskulární stabilizace, jóga a další koncepty fyzioterapeutické praxe za účelem odstranění bolesti zad a kloubů. Pracujeme na odstranění vadného držení těla nejen cviky, ale i pomocí dechových cvičení, které pomáhají stabilizovat páteř spolu s pánví. Cvičení pro zdravá záda je určeno každému bez rozdílu věku a intenzity bolesti v jednotlivých segmentech páteře či těla.

zdravé chodidlo 

Chodidlo je evolucí nejdůmyslněji vytvořená část našeho těla. Proto je celá lekce věnovaná chodidlům takovým způsobem, aby se jim dostalo potřebné péče - a to jak aktivním naváděním a správným cvičením vedoucím k odstranění svalových dysbalancí, tak nacvičením optimálního držení těla, i pasivní masáží pro relaxaci chodila po celém dni.

spirals

Spirals je program z řady pomalých forem Body and Mind. Je sestaven na inspirující a motivující hudbu, která je vybrána pro každou jednotlivou část programu/lekce. Zahrnuje ucelenou, na sebe navazující choreografii, která je zaměřena na specifický styl dynamického strečinku, stability a práce s CORE systémem a držením těla. 

CORE dynamic

CORE dynamic je lekce zaměřená na pohyblivost a pružnost vaší páteře. Pojem CORE představuje tělesné jádro a to je součástí celku lidského těla. Tak je zapotřebí vše vnímat a umět s tím pracovat. Během lekce budete v pohybu hledat volnost, ladnost, plynulost, kontrolu i preciznost. Klidná hodina, využívající silové prvky cvičení, je vhodná pro každého, kdo rád zdokonaluje sebe a svůj pohyb.   

BOSU® core

Skupinová lekce BOSU® core je zaměřena na zlepšení stability, mobility a posílení celého těla za pomoci speciální pomůcky BOSU® Balance Trainer. Díky balančním cvičením a správné technice dochází k aktivaci hlubokých i povrchových svalů, a vaše tělo tak pracuje komplexně. Pravidelné cvičení na BOSU® Balance Trainer zformuje vaši postavu, zlepší koncentraci, koordinaci a také techniku pohybu. 

funkční kruháč

Funkčně kondiční kruhový trénink je jedním z nejefektivnějších tréninků na zvýšení celkové kondice a svalové koordinace těla. Díky střídání systematicky připravených stanovišť vaše tělo získá potřebnou sílu, koordinaci a rychlost. Celá lekce je doprovázena motivující hudbou, která stupňuje váš výkon a vaše tělo si tak zvyká na práci ve vyšší intenzitě.    

pilates stroje

Tato skupinová lekce na originálních pilates strojích je maximálně pro 5 osob. Systém tréninku Pilates Apparatus pomáhá aktivovat celý hluboký svalový systém lépe, než samostatné cviky na podložce. Cvičení je díky dopomoci strojů efektivnější a účinněji pomáhá v boji proti bolesti zad, páteře a kloubů. Lekce je vhodná pro všechny věkové kategorie.

pilates springboard

Efektivní cvičení na originálních pilates strojích pro maximálně 6 osob. Systém pružin velmi pomůže preciznímu provedení cvičebních pozic. Snadno lze také měnit velikost zátěže dle vašich aktuálních možností. Lekce je tedy vhodná pro všechny, kteří mají rádi inteligentní pohyb a chtějí efektivněji dosáhnout výsledků - jako například odstranění bolesti zad a kloubů, zformování postavy či volný pohyb bez bolesti.

pilates spine corrector

Spine Corrector patří mezi nejoblíbenější pomůcky v oblasti Pilates Small Equipmentu. Pod vedením lektora si vyzkoušíte, jak je důležité správné nastavení celého těla pro dokonalé a efektivní posilení břišních a zádových svalů. Spine corrector vám bude během pohybu dělat oporu, bude vás vést, a vy tak budete mít ze samotného cvičení daleko intenzivnější a lepší prožitek.

 SK Pohoda
Aerobic
CK Lenka