uzavřené kurzy

cvičení uzavřené kurzyDáváte-li přednost uzavřenému a ucelenému skupinovému cvičení či rychlejším výsledkům, neváhejte vyzkoušet naše uzavřené kurzy. Cvičení se tak stává efektivnějším díky pravidelnosti a ucelenosti konceptu návazností jednotlivých cvičení, které působí na problémy dané partie těla či celkového vadného držení těla komplexně. 
Kurz sestává z 19–20 lekcí 1x týdně dle předem daného harmonogramu
Z naší široké nabídky si tak vyberete cvičení, které je pro vás vhodné a které máte rádi. 

 • pravidelný čas na cvičení
 • váš oblíbený instruktor
 • stejný počet lidí ve skupině - stejný kolektiv
 • viditelný progres na vašem těle - metodický růst zlepšení naučení se správnému pohybu
 • žádná nutná rezervace jako v otevřené skupinové lekci

PRODEJ KURZŮ NA ROK 2024 - podzim/zima

 • kurzy od 2. 9. 2024 - 30. 1. 2025 (kurzy Aleny Špalkové začínají o týden později dle rozpisu)
 • prodej spuštěn od 20. 05. 2024 (přednost mají stávající účastníci kurzů)
 • pro velký zájem vás můžeme zařadit na seznam náhradníků (pište na centrum@iqpohyb.cz)
 • V PŘÍPADĚ ZNOVUUZAVŘENÍ CENTRA Z DŮVODU PROTICOVIDOVÝCH OPATŘENÍ BUDOU KURZY POKRAČOVAT ONLINE
pondělí  19 lekcí 2. 9. 2024 - 27. 1. 2025 17:05 pilates clinic začátečníci 1 Blanka Uhde 4 444,-
19 lekcí 2. 9. 2024 - 27. 1. 2025 18:10 zdravá záda clinic Daniel Müller 5 164,-
úterý 19 lekcí 10. 9. 2024 - 28. 1. 2025 17:05 břicho, záda, kondice Alena Špalková 4 444,-
20 lekcí 3. 9. 2024 - 28. 1. 2025 18:10 jóga clinic Daniel Müller 5 434-
  20 lekcí 3. 9. 2024 - 28. 1. 2025 19:10 zdravá záda clinic Daniel Müller 5 434,-
středa 20 lekcí 4. 9. 2024 - 29. 1. 2025 17:05 pilates springboard Roman Valenta 6 954,-
  20 lekcí 4. 9. 2024 - 29. 1. 2025 18:10 pilates clinic začátečníci 3 Roman Valenta 4 714,-
čtvrtek 19 lekcí 12. 9. 2024 - 30. 1. 2025 17:05 pánevní dno Alena Špalková 4 884,-
  20 lekcí 5. 9. 2024 - 30. 1. 2025 18:10 zdravé chodidlo Daniel Müller 5 434,-
  20 lekcí 5. 9. 2024 - 30. 1. 2025 19:10 spine corrector Daniel Müller 6 064,-

typy uzavřených kurzů

 •  jóga clinic
  • Lekce jógy jsou především zdravotně zaměřené na odstranění bolesti těla v důsledku vadného držení těla. Cviky z jógy vám pomohou při rozvoji vaší pohyblivosti a vnitřní relaxace, neboť jóga je harmonizující cvičení, které pomáhá odbourat stres, zlepšuje tělesné a mentální schopnosti a nabízí přístup ke spirituálním dimenzím života. Při cvičení jógy je kladen důraz na plynulost pohybu a na správnou techniku dýchání pomocí různých dechových cvičení kombinovaných nejen východní, ale i západní filozofií dechu. Náš přístup k józe je zcela specifický svým zdravotním zaměření, proto je cvičení jógy v našem kurzu vhodné pro každého. Lekce je založená na metodě Jóga Clinic Method. 
 • pilates clinic začátečníci
  • Lekce kurzu Pilates Clinic je ideální pro začátečníky, kteří se chtějí naučit správnou techniku a principy cvičení Pilates pod vedením profesionálního instruktora s dlouholetou praxí. Během kurzu se budete soustředit na cviky pro posílení svalů středu těla, zlepšení flexibility a správnou posturu – držení těla. Pomocí cviků na břicho a záda, které jsou vhodné pro každého bez ohledu na věk nebo úroveň fyzické kondice, se postupně budete zlepšovat ve správném držení těla vsedě i ve stoji. 
 • pilates spine corrector
  • Spine Corrector je jedna ze základních pomůcek Pilates cvičení sloužící na posílení celého těla spolu s jeho flexibilitou a mobilitou. Při lekci docílíte jak efektivního posílení svalů břišních, tak i protažení svalů zádových a mezižeberních, které ovlivňují naše správné dýchaní. Zároveň cviky na mobilitu hrudního koše spolu s nejdokonalejším protažení páteře jsou díky Spine Correctoru nejúčinnější pro zdravá záda a jako prevence proti bolestem hrudníku, mezi lopatkami a bederní páteře.  
 • pilates springboard
  • Lekce se speciální pomůckou z řady Pilates Appartus založenou na pružinovém odporu slouží k posílení svalstva celého těla a zároveň i zlepšení kloubní pohyblivosti. Pružina je totiž "smotaná" trojrozměrně. To znamená, že pokud ji začneme natahovat, dává nám vícerozměrný odpor – nejen zvětšující se přímý tah, ale i neznatelný kmit do všech stran. Svaly spolu se systémem fascie se snaží pracovat proti zvětšujícímu se tahu, tedy postupně se zapojuje větší % svalových vláken a zároveň se zapojuje stabilizační aktivita nejen v rámci mezisvalové koordinace, ale hlavně ve fasciálním řetězení. Takže celé tělo je motivováno pracovat silou proti tahu a zároveň do větší stabilizační práce zapojených kloubních spojení a středu těla – díky postupně se zvyšujícímu odporu externí zátěže a zároveň díky trojrozměrnému kmitu stočené pružiny. 
 • pánevní dno
  • Lekce pánevního dna vycházejí z principů cvičení pilates, zdravotní tělesné výchovy a několika fyzioterapeutických konceptů. V kurzu se učí práce s pánevním dnem, a to jak jeho aktivací, tak i s vědomou relaxací hlubokých svalů pánevního kruhu. Díky práci s těmito svaly se můžete zbavit případného úniku moči, bolesti zad a jiných možných komplikací s pohybovým aparátem. Dále jsou lekce také zaměřeny na práci s hlubokým stabilizačním systémem (tzv. CORE training) a pohyblivostí páteře, díky čemuž se po každé hodině budete cítit skvěle a plní nové energie. Během lekce se používají nejrůznější pomůcky. Kurz není určen pro těhotné.
 • záda, břicho, kondice
  • Kurz je zaměřený na elastičnost a sílu svalů zad a břicha a na jejich vzájemnou souhru v dynamickém pohybu. V lekcích kombinujeme prvky ze cvičení pilates, jógy, vývojové kineziologie (DNS podle P. Koláře) a pohybového konceptu Spirals. Lekce jsou sestavované tak, aby zvyšovaly nejen sílu a pružnost svalů, ale též mobilitu kloubů, zlepšovaly koordinaci pohybů a rovnováhy. Kurz je určen pro všechny klienty, kteří chtějí pracovat na zvyšování kondice a flexibility a mobility těla a využít tak získanou pohybovou dovednost v každodenních činnostech nebo sportu. Kurz není vhodný pro klienty s výrazným omezením pohybu.
 • zdravá záda clinic
  • V kurzu zdravých zad kombinujeme to nejlepší z různých metod cvičení, jako je Pilates Clinic Method, Spiraldynamik, Dynamická neuromuskulární stabilizace podle Koláře, jóga a další koncepty fyzioterapeutické praxe za účelem odstranění bolesti zad a kloubů. V kurzu pracujeme na zlepšení správného držení těla nejen cviky na záda a na břicho, ale i pomocí dechových cvičení, která pomáhají stabilizovat páteř spolu s pánví. Cvičení pro zdravá záda je určeno každému bez rozdílu věku a intenzity bolesti v jednotlivých segmentech páteře či těla.
 • zdravé chodidlo 
  • Chodidlo je evolucí nejdůmyslněji vytvořená část našeho těla. Proto je celý kurz věnován chodidlům takovým způsobem, aby se jim dostalo potřebné péče – a to jak aktivním naváděním a správným cvičením vedoucím k odstranění svalových dysbalancí, tak nacvičením optimálního držení těla. Cviky pro zdravé nohy napomáhají i pružnosti chodidla, které je nedílnou součásti síly chodidla. V kurzu pracujeme aktivně i na odstranění vbočeného palce (Hallux Valgus), který je v dnešní době nejčastější příčinou i bolesti zad. Kurz není vhodný pro těhotné.

cvičení jógy uzavřené kurzy

pravidla rezervací uzavřených kurzů

 • náhrady za promeškané lekce nejsou možné
 • garance místa na základě platby pro stávající účastníky do data upřesněného centrem se včasným předstihem
 • změna lektora vyhrazena
 • permanentka uzavřeného kurzu je nepřenosná
 • přihlášky zasílejte na centrum@iqpohyb.cz


Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra