kongres FYZIO-kongres - 2.11.2014

1. KONGRES FYZIO-FIT - Praha 2.11.2014

FYZIO kongres plakát 2

Kongres, o kterém mluvíme jako o FYZIO-FIT kongresu, je určen hlavně pro lékaře, fyzioterapeuty a rehabilitační pracovníky. Vyzkoušejte si cvičení, které můžete ve své praxi používat a pomoci tak lidem s držením těla třeba trochu jinak, než jste zvyklí...

Čeká vás několik rehabilitačních konceptů, které můžete ve své praxi využít. Vyzkoušejte si je na "vlastní kůži" a zacvičte si pod vedením těch nejlepších v jednotlivých oborech!

Mimo to vás čekají lekce zaměřené na držení těla pod vedením našich školitelů. Zaměření je na zdravotní cvičení s využitím pomůcek a konceptu Pilates Clinic Method.

POZOR - do 30. 9. 2014 akceptujeme přihlášky pouze od fyzioterapeutů a lékařů. Od 1. 10. 2014 je kongres otevřen i pro ostatní pohybové obory (prosíme o doložení potvrzení fyzio či lékař kvůli ceně i přihlášení - děkujeme)


naučíte se

NUTNÉ S PŘIHLÁŠKOU ODESLAT I EMAIL S REZERVACÍ LEKCÍ, CELKEM 5 LEKCÍ NA akademie@iqpohyb.cz

Sál 1 – Fyzioterapeutické koncepty

9:30-10:20 - Lenka  Kazmarová - Spiraldynamik® 3D axiální systém - Švýcarský pohybový koncept založený předeším na učení pohybu - využití efektivních spirálních pohybů v běžném životě. Tato lekce je zaměřena na základ – osový systém těla a jak s ním podle tohoto konceptu pracovat.

10:30-11:20 - Tereza Skovajsová - Feldenkrais® & vývojová kineziologie -
Lekce inspirovaná vývojovou kineziologií ve spojení s učením Feldenkraise, kde hlavním rysem lekce je rozvíjení schopnosti vnímat a uvědomovat si své tělo.

11:30-12:20 - Lenka  Kazmarová - Spiraldynamik® 3D dolní končetiny a chůze -
Koncept inteligentního pohybu vás v této ukázkové lekci provede nácvikem správné chůze, tedy správnou prací celé dolní končetiny ve spirále…

14:00-14:50 - Tereza Skovajsová - Feldenkrais® rotace
Lekce zaměřená na rotační pohyby - především na diferenciaci hlavy, ramen a pánve v pohybu v souladu s gravitací.

15:00-15:50 - Sylvia Musilová - DNS & Pilates Clinic Metod -
Dynamická neuromuskulární stabilizace jako jedna z nejznámějších rehabilitačních metod. Zkuste si jí v kombinaci s metodou Pilates Clinic Method, která vychází nejen z pilates cvičení, ale i z dalších rehabilitačních škol.

Sál 2 – pilates & fitness pomůcky v post-rehabilitační péči

9:30-10:20 - Zbyněk Petr - Flowin® Friction Training
Třecí podložka Švédského výrobce je ve fitness průmyslu velmi rozšířená díky své jednoduchosti a praktičnosti. Pokud se na ní správně cvičí, dokáže skvěle aktivovat hluboký svalový stabilizační systém. A nejen to!

10:30-11:20 -Daniel Müller - BOSU® Balance Trainer
V České republice snad nejrozšířenější pomůcka ve fitness průmyslu. Svým unikátním tvarem tato balanční pomůcka nabízí spoustu možností k procvičení stabilizačního svalstva.

11:30-12:20 - Zbyněk Petr - Foam Roller
Pěnový válec, který je s chutí používán pilates trenéry a instruktory je vhodný jako balanční a masážní pomůcka v jednom. Proč ne, když je tak skvěle vymyšlený…zkuste si s ním zacvičit, ať poznáte jeho výhody.

14:00-14:50 - Daniel Müller - SBall®
Unikátní míč! Představte si všude známý overball,který je ale vyroben ve dvou velikostech a z jiného, plastického, materiálu. Cvičení a masáže, to je jeho doména. Vyzkoušejte ho na této lekci…

15:00-15:50 - Michal Elčkner - Milokit® Suspension Training    
Závěsný systém je nyní možná více známější ve fitness průmyslu než v rehabilitaci… A je to škoda. I když svádí k dynamickému cvičení, my jsme schopni na něm cvičit i pomalu a opatrně, tak, abychom procvičili držení těla.

Sál 3 – Pilates Clinic Method jako rehabilitační směr pilates cvičení

9:30-10:20 - Daniel Müller - Foot Work - chodilo
Chodidlo jako základna celého těla, jako opora, jako jeden ze stěžejních kamenů celé postury. Procvičte ho na této lekci tak, jako ještě nikdy a budete odcházet s jinými pocity držení těla!

10:30-11:20 - Sylvia Musilová - Pilates Clinic Method    
Seznamte se s touto unikátní metodou, která má základy v pilates cvičení. Ve spojení s několika rehabilitačními koncepty dokáže mít na klienty skvělé účinky!

11:30-12:20 - Sylvia Musilová - pánevní dno
Soubor svalů, o kterém se stále diskutuje. Soubor svalů, který tvoří „základnu“ CORE systému – hlubokého svalového stabilizačního systému. Zkuste se na chvíli soustředit jen na něj – v této lekci máte tu možnost…

14:00-14:50 - Zbyněk Petr - Funkční strečink - -
Strečink jako relaxační metoda? Jak se to vezme – zkuste si k němu přidat ještě práci s hlubokými stabilizačními svaly a celkovým držením těla. Najednou je z relaxační techniky funkční cvičení…

15:00-15:50 - Martina Fallerová - pilates na židli  - 
Zdravotní cvičení na židli - pro protažení, uvolnění, relaxaci...a aktivaci. To vše lidé se sedavým zaměstnáním potřebují, tak proč je to nenaučit!

  • Lekce jsou dlouhé 50min + 5min diskuse, 5min na přechod mezi lekcemi, pauza
  • V průběhu celého kongresu budete mít možnost vyzkoušet naši Pilates Kliniku (pilates stroje), kde se také můžete rezervovat, ale pozor je vždy volných 5 míst na hodinu!!! - připište k rezervaci vašich lekcí

doporučujeme znát

unify Představení lektorů

Lenka Kazmarová 
je učitelkou - pohybového konceptu Spiraldynamik®. Od roku 2004 vede základní, odborné a informační kurzy Spiraldynamik® pro fyzioterapeuty, lékaře, ergoterapeuty, učitele jógy, pedagogy i laiky v ČR a SR. Genialita lidského těla spolu s krásou pohybu ji zaujaly natolik, že se rozhodla fyzioterapii zasvětit svůj život a postupným vzděláváním ve Spiraldynamik® se stala hlavní učitelkou toho konceptu v ČR. Hledání koordinovaného pohybu a poznávání vlastního těla pro ni představuje velké dobrodružství. Pravidelně se účastní kongresů Spiraldynamik® v Zurichu a přednáší na téma Spiraldynamik® na mnoha odborných konferencích v ČR a SR.

MgA. Tereza Skovajsová
je mezinárodně akreditovanou lektorkou Feldenkraisovy® metody.  Ve své praxi pracuje s  dětmi i dospělými v rámci individuálních i skupinových lekcí a seminářů. Je absolventkou čtyřletého studijního programu Feldenkrais International Training Program ve Vídni (Feldenkrais Institut Vienna) pod vedením Jeremyho Krausse, osobního žáka Dr. Feldenkraise.  Program byl akreditován Euro TAB (Feldenkrais European Training and Accreditation Board). Dále absolvovala jednoletý specializační výcvik  na práci s dětmi v rámci Feldenkraisovy® metody pod vedením Jeremyho Krausse: "Jeremy Krauss Approach training for working with Special Needs Children in the Feldenkrais Method" (Tegernsee, Německo). Studovala na DAMU na Katedře autorské tvorby a pedagogiky a na Katedře produkce.  Dlouhodobě se vzdělává v hlasové problematice (pedagogové: Mgr. Ivana Vostárková, Doc. Libuše Válková, Baldo Mikulič).  V současné době se vedle své praxe zabývá Feldenkraisovou metodou a procesem učení v doktorském studiu na Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU.

Mgr. Daniel Müller

Mgr. Zbyněk Petr

MUDr. Sylvia Musilová

Mgr. Michal Elčkner

Ing. Martina Fallerová

 

videoCertifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra