Reference Rekvalifikačních kurzů - Instruktor Pilates

Michaela Mojzis, Matwork III Pilates 2015,  Mgr. Daniel Müller

Skvělá parta, špičkový lektor, nové poznatky a vědomosti, spousta hodin a dní strávených studiem, psaním diplomové práce a tréninky s dobrovolníky, a nakonec Mikuláš :-) To vše se odehrálo v průběhu roku 2015, kdy jsem se dala do studia závěrečného kurzu  Pilates Matwork - osobní trenér. Vůbec nelituji práce, energie a volného času, který šel do absolvování této náročné kvalifikace, protože mě to znovu posunulo neskutečně dále v mé práci s klienty. Během 4 víkendů jsme probrali, jak by správně mělo fungovat lidské tělo při 34 Pilates cvicích, jak mám jako trenér pomoci klientům tyto cviky správně provést a jakým způsobem využít různé cvičební pomůcky. Mezi jednotlivými víkendy jsme já i mě kolegyně měly za úkol pracovat s klienty a zkoušet na nich nové poznatky a zároveň zpracovávat rozsáhlou diplomku na námi vybrané téma. Připadala jsem si znovu jak na vysoké škole, co do počtu úkolů a studia i závěrečné obhajoby diplomové práce. Musím říct, že Dan měl celý koncept kurzu skvěle promyšlený, a bez té vší těžké práce mezi jednotlivými moduly by to prostě nešlo a nové vědomosti by se rychle vytratily, pokud bychom nebyly donuceny je používat ihned v praxi. Byl to náročný rok, pro mě obzvláštˇ, protože jsem se do studia dala s ročním dítětem a všechny úkoly dělala během jeho spánku. Kolikrát jsem cítila, že testuji své vlastní limity, ale nakonec jsem dosáhla cíle. Danovi moc děkuji, že se nám věnoval, předával všechny své znalosti a zkušenosti a že měl s námi trpělivost. Také za odměnu dostal od celé skupiny "homemade" Mikulášskou nadílku :-) Těším se na další společné chvíle na budoucích školeních se všemi zúčastěnými. Bylo to prostě fajn a všem děkuju za skvělou atmosféru!

Iva Horatlíková, Matwork II Pilates 2014, Mgr. Daniel Müller 

1. Jaká byla organizace školení?

Velmi dobrá, není co vytknout.
2. Jaký byl lektor?

Dan je vynikající lektor, profesionál. Znovu a znovu mě fascinuje jeho energie, kterou vkládá do svých žáků s cílem vytvořit z nich prvotřídní pohybové specialisty. To úzce souvisí s jeho ochotou a trpělivostí podělit se o své znalosti a zkušenosti. Dana si jako lektora vážím, je pro mne zárukou té nejvyšší možné kvality.
3. Co Vám seminář MATWORK II  přinesl?

Na semináři MATWORK II jsem získala velké množství nových informací, ale současně upevnila a prohloubila i znalosti ze semináře MATWORK I. Velká náročnost kurzu je na jeho konci vyvážená obrovským přínosem a rozvojem nejen v oblasti pilates, ale i rozvojem sebe sama. Velmi milé bylo i navázání kontaktů, spolupráce a přátelství s dalšími instruktory pilates.

Ludmila Sedláčková, Matwork II Pilates 2014, Mgr. Daniel Müller

1. Jaká byla organizace školení? Organizace školení proběhla v klidu bez kompikací :-)
2. Jaký byl lektor? Dan byl opět super, kurz byl nabitý informacemi, které mi doplnili Matwork I, díky Danovi, zapálenému pro tento obor, mohou vznikat další a další noví lektoři rozumějící tělu, a kteří s láskou tuto práci budou dělat pořád, tak jako on :-)
3. Co Vám seminář MATWORK II   přinesl? Matwork II byl pro mě spojením základům z Matwork I s Matwork II dohromady, pochopila jsem posloupnost Danova učení, kterému nás postupně od začátku učil a vedl, a bez kterého bychom nemohli pokračovat. Uvědomila jsem si důležitost detailů, kterým jsem se naučila a pochopila jsem, že není důležité dosáhnout konečného cviku, ale důležitější je cesta ke konečnému výsledku, tzn. ke konečnému cviku :-) Děkuji nejen za uvědomění si svého těla v pohybu, ale za uvědomění si svého pohybu a myšlení v životě. Matwork II mi přinesl více než jen učení pohybu, hlavně díky Danovi jsem pochopila učení sama sebe, ale hlavně učení a vední druhých, kteří chtějí na sobě pracovat a chtějí mít funkční tělo do sta i více let :-)

Alena Špalková, Matwork II Pilates 2014, Mgr. Daniel Müller

1. Jaká byla organizace školení? - Organizace byla jako vždy výborná, zkrátka jsme věděli, co nás čeká, práce a práce a přestávky až se udělá to, co bylo v plánu....
2. Jaký byl lektor?  5P: Přísný =nic nám neodpustil, chceš pohyb učit?, tak něco dělej a zažij ho.... Přesný=v pravou chvíli ta správná informace.... Pečlivý=něco nechápeme?, tak budeme pokračovat dál, až všem vše "dojde"..... Přiměřený=nemůžeme?, zvolníme (tak trošku) a pak zase "naskočíme" do nasazeného tempa..... Překvapivý=poslední hodina kurzu nám všem vzala dech, Dan nám předvedl takovou hodinu pilates, že jsme ani nechtěli skončit....
3. Co Vám seminář MATWORK II přinesl?

Přes náročnost kurzu jsem maximálně spokojená. Matwork II mi přinesl nové poznatky, zkušenosti, zážitky. Navázal svým obsahem na základ, který jsem získala v Matwork I a vše se mi začalo spojovat a dávat smysl. Kromě toho, že mne Matwork II obrovskou měrou posunul ve znalostech a zdokonalil mne v pohybu, tak mne nabil energií a chutí jít dál a hloub v poznávání Pilates Method Clinic.

Silvie Hapalová, Matwork II Pilates 2014, Mgr. Daniel Müller

I. Organizace školení - jako vždy na 1*.
2. Lektor - vracím se už více než 2roky, to myslím, že mluví za vše ... :-) .
3. Seminář Matwork II. mě ještě více přesvědčil v tom, že jsem se dala na správnou
cestu v tom, jak lidem cvičením pilates pomoci k lepšímu zdraví, pohybu,
k porozumění a naslouchání signálů vlastního těla. Jsem strašně moc pyšná, že
jsme Matwork II. absolvovala a zvládla. A že mě obrovsky posunul dále v mé práci.
Dane - děkuji!

Simona Něměčková, Matwork I Pilates 2014, Mgr. Daniel Müller

Kurz předčil ve všech směrech moje očekávání a překvapil mě svou náročností a profesionalitou.

Po mnoha letech cvičení Pilates jsem žila v domnění, že o tomto cvičení něco vím. Přes bolestné zjištění, že jsem naprostým nováčkem v cizím světě, přiznání si této zdrcující skutečnosti a pokorným návratem na úplný začátek, jsem dospěla do bodu, kdy věřím, že toto Pilates je ta správná cesta.

Dostala jsem spoustu nových informací, byla jsem donucena si je vyzkoušet, osahat, zdůvodnit a pochopit. Mnohokrát v průběhu kurzu jsem měla pocit, že se mi to nikdy nepodaří, ale puzzle začalo pomalu zapadat do sebe a i když chybí ještě spousta dílků a některé jsou snad trochu přeházené, doufám a věřím, že obrázek nakonec sestavím. A budu doplňovat nové dilky, protože konec tohoto kurzu je jen začátek.

Všechno, co jsem dělala a měla splnit dává smysl a má svůj důvod. Všichni lektoři byli velice milí a vstřícní a lidé v kurzu přátelští a moc fajn.

Dita Ščerbaková, Matwork I Pilates 2014, Mgr. Daniel Müller

MATWORK I, MODUL III, byl pro mne zase zcela vyjímečný.  Dan, jakožto školitel, má velice zajímavý a vyjímečný způsob výuky, kdy jsem zjistila, že mi stačí se nahlas zeptat a vzápětí jsem schopna, tedy alespoň v určitých případech, si odpovědět sama. To, že je náročnější, než jiní školitelé, je zřejmě dobře, protože z nás chce vykřesat opravdu dobré instruktory PILATES CLINIC. Ale hlavně mi ukázal cestu, kterou bych se chtěla v životě ubírat.

Jinak si myslím, že tato škola IQ POHYB je zaměřena hlavně na funkční pohyb tak, aby klientům pomohl a ne spíše uškodil a školitelé chtějí, abychom tělo opravdu pochopili, hlavně jak funguje a ne jen našprtali.

Pro mne osobně byl tento kurz nehorázně prospěšný a moc děkuji za příležitost se ho účastnit. Jsem ráda, že jsem ho mohla absolvovat a doufám, že zkouška bude ok.

Daniela Kučerová, Matwork I Pilates 2013,  Mgr. Daniel Müller

Cvičení a studium pilates clinic,mi přinesl mnoho pozitivního jak v soukromém ,tak v pracovním životě.

V soukromém životě mně pilates clinic,přinesl velké změny a to v životním stylu. Díky pravidelnému cvičení jsem se zbavila bolestí zad,mám více energie,jsem více ohebná a mobilní,což mi umožňuje větší radost z pohybu a lepší výsledky ve sportu (konkrétně golf). Pravidelným cvičením pilates clinic,jsem získala vnitřní sílu a vyrovnanost a pevnější tělo a dokážu i lépe čelit stresu. Cítím se tím pádem sebevědomě a spokojeně.

Co se týká pilates clinic v pracovním životě,tam mi doslova přinesl nový smysl života. Díky studiu pilates clinic,mohu vykonávat práci,která mě nesmírně baví a zároveň je mým velkým koníčkem. Dělám práci která pomáhá lidem zbavit se bolestí zad,zlepšuje fyzickou a psychickou kondici a toto cvičení klienty navádí na zdravé a prospěšné cvičení,které dává smysl. Kladné ohlasy klientů,mě více motivují se stále více vzdělávat v tomto oboru a přinášet radost ze zdravého pohybu svým klientům.

Děkuji za ten den,kdy mě napadla myšlenka,že se tomuto cvičení budu profesionálně věnovat a že jsem si vybrala školu IQ pohyb,která je v tomto oboru jedinečná a velmi profesionální.

Chci poděkovat všem lektorům za jejich přístup a za to co mě naučili. Hlavně poděkování Danovi,který je velký profesionál a odborník ve svém oboru.

Martina Dvořáková, Matwork I Pilates 2014, Mgr. Daniel Müller 

Kurz Pilates Matwark 1 Modul 1, pod vedením Mgr. Daniela Mulera byl velice přínosný pro mou práci. Uvědomila jsem si mnoho dalších souvislostí, které se týkají pohybu a lidského těla. Vzdělávání v IQ pohybu mi vyhovuje. Líbí se mi, že nedostávám protichůdné informace a veškerá tvrzení jsou vždy logicky vysvětlena. Vzdělávání v IQ ACADEMY je velmi obohacující. Děkuji

Dita Ščerbaková, Matwork I Pilates 2014, Mgr. Daniel Müller

Dobrý den,

nejprve bych chtěla zhodnotit první víkend probíhajícího kurzu modulu I. Víkend byl naprosto vynikající, příjemně vysilující. I přes to, že Pilates Clinik cvičím něco přes rok, až při modulu I. jsem pořádně pochopila, co to vůbec Pilates. Ať už je to o trpělivosti či preciznosti, je to běh na dlouhou trať a velice náročné. Ale nevadí, poté budu alespoň lepším instruktorem. 

 

Silvie Hapalová, Matwork I Pilates, 2013, Mgr. Daniel Müller

Od mala jsem se věnovala pohybu, moderní gymnastika - trampolíny - tanec - různé pohybové aktivity ... Jako klientka jsem se před 8 lety seznámila s pilates. Byla jsem nadšená, protože posilovna nebo skupinovky typu aerobic, zumba.. mi nic neříkali. Mám ráda u cvičení klid, abych si mohla zregenerovat nejen tělo, ale i mysl. Pilates mě natolik oslovilo, že jsem se 2,5roku zpět rozhodla, že se stanu samotnou lektorkou. Ale i pilates se dá cvičit mnoha způsoby... Což je i můj případ. Abych tedy o nic nepřišla, stala jsem se "lektorkou" během jednoho víkendu! :-) Úsměvné, že? - nyní to již vím i já ... Ale tehdy, dalo by se říci, jsem měla pocit, že "vše umím" . Něco mi ale chybělo. To podstatné - skutečné pochopení, co je to pilates. Jeho správnost provedení a tak možnost jeho předávání dál... začala jsem tedy brousit po internetu a hledat, kde bych se mohla jít opravdu kvalitně v této oblasti vzdělat. V té době jsem se náhodou přihlásila a zúčastnila 2.Kongresu funkčního  pohybu v Brně, a tam jsem "propadla" kouzlu Dana a jeho kolegů. Přihlásila jsem se tedy na Matwork I. a začala studovat ... Počáteční šok z toho, že nic nevím a vše dělám "jinak" (ne špatně, jak Dan říká nováčkům :-) ), vystřídal hlad po tom, naučit se vše sama dělat správně a moci tyto informace předávat dále. Nebudu ale nikomu lhát, anatomie - to pro mě byla hodně dlouho španělská vesnice... Koukala jsem kolem sebe, nechytala se, pak později raději hlavu skláněla, aby nebyl oční kontakt s Daníkem, jak jsem se styděla, že jsem mimo ... hlava mi to nebrala, pletlo se mi vše možné. Ale Dan nás měl všechny pěkně prokouknuté a o každém z nás přesně věděl a ví, kde máme své slabiny. A dnes? Dnes je tomu již rok, co se s Danem a IQ Pohybem známe, Matwork I. mám za sebou a nyní v něm navazuji studiem Matwork II. . Kromě toho mám za sebou i před sebou spoustu dalších doplňujících školeních, hlava se mi informacemi nafukuje, ale já pořád nemám dost ... a tak to má být. Neb to, co získám za vědomosti já, z toho posléze těží mí klienti, a to je to "ovoce", ta třešnička na dortu ... Protože teď už to není "jenom" o pohybu, ale o "správném zdravém pohybu" a to prostě není žádná legrace. A já jsem za to moc ráda! Snad i za mnou se budou klienti tak rádi vracet, jako k tobě. Ne proto, aby si nesmyslně "dali" do těla, až by z nich tekl pot, ale proto-že pochopili smysl pilates a jeho přínos pro jejich každodenní život, že vidí změny na svém těle a hlavně je cítí... :-) Takže velké díky Dani za trpělivost, za vše, co jsi nás naučil - učíš - naučíš, za 100x zopakování toho, co by pochopili  jiní již dávno,  za povzbuzení, i tu přísnost, kterou musíš na nás někdy mít. Na druhé straně za pohodu a legraci, která panuje na hodinách, a to   vše tebou i tvými kolegy profesionálně vedenými. 

Leona Hejduková, Matwork Pilates 2013/2014, Mgr. Daniel Müller

Organizace školení- skvělá

Lektor- před všemi smekám

Co mi školení přineslo- nevěděla jsem o pilates nic. Lepší start jsem si nemohla vybrat.

Chceteli se posunout dál, pokročilý instruktoři nebo jako já začátečníci, zvolte jedině IQ pohyb - Dana Můllera.

Iva Horatlíková, Matwork Pilates 2013/2014, Mgr. Daniel Müller

Rekvalifikační kurz „Instruktor cvičení pilates“ pro mne byl zajímavou zkušeností, která mě jak v osobním, tak profesním životě obohatila. Kurz samotný byl velmi náročný a myslím si, že i záměrně postavený tak, aby prověřil nejen naše učební odhodlání, ale i osobnostní kvality a připravil nás na všechny situaci, které při cvičení zažijeme. Často mě napadlo, zda požadavky nejsou přehnané, ale na první skutečné hodině, před plnou tělocvičnou, jsem byla vděčná za všechny nabyté zkušenosti.

Přístup lektorů v rámci kurzu byl příjemný a profesionální. Velmi oceňuji přednášky MUDr. Sylvie Musilové, plné informací z oblasti anatomie a kineziologie. Nezapomenutelným zážitkem je setkání s osobností Daniela Müllera. Je špičkou ve svém oboru a po celou dobu kurzu mě naprosto fascinoval mírou svých odborných znalostí a zkušeností, ochotou je dále předávat a osobitým smyslem pro humor.

Ve svém zaměstnání pracuji s lidmi s duševním onemocněním. Jedná se o zajímavou práci, přesto někdy psychicky poměrně náročnou. Po dni plném lidských příběhů pro mne osobně lekce pilates představuje úžasný protipól psychické činnosti. Cvičení mi dává možnosti dívat se člověka jinak, pracovat s jeho tělem. To mi přináší radost a je pro mne velkou odměnou, pokud tomu tak je i u těch, kteří na mou hodinu přijdou.  Zajímavé je sledovat i úzké propojení mezi naší psychikou a různými tělesnými bloky a přes nápravu těla navracet také psychickou pohodu.

Za celý kurz děkuji, posunul můj život novým směrem a otevřel další možnosti.

Radmila Hlavicová, Matwork modul I-III, 2.7. – 15.9.2013

Jaká byla organizace?
Organizace na jedničku. Vše jasné a stručné. Nedovolila bych si přijít o minutu později.

Jaký byl lektor?
Jsem ráda, že jsem si vybrala tuto školu, že mne osud zavál do IQ pohyb. Pod vedením Dana a všech ostatních lektorů věřím, že dosáhnu nejvyšší kvality. Úkoly, seminárky a cvičení zabraly opravdu hodně času a dřiny. Teprve s odstupem času jsem pochopila, že všechno mělo svůj význam. A to hodně velký. Dan se snaží vše vysvětlit logicky a na příkladech. Dostupnou a srozumitelnou formou pro všechny. Na otázky, odpoví dalšími otázkami, nebo tak, abychom na kloub věci přišli sami. Vše dává smysl a zapadá do sebe.  Líbil se mi praktický nácvik různých situací, které nás mohou při cvičení potkat. Oceňuji, jak Dan udrží naši pozornost i po 10 hodinách výuky.

Co Vám školení přineslo?
Obrovskou zkušenost a cíl, ke kterému vede hodně dlouhá cesta. Na tuto cestu se hodně těším, přestože vím, co mě to bude stát času, a úsilí. Kurz je náročný, ale rozhodně stojí za to. Těším se, až vše co jsem se naučila, využiji v praxi.

Helena Hodanová, Matwork modul I-III, 2.7. – 15.9.2013

Pilates - Chcete cvičit správně? Timto cvičením by měl začít každý lektor! Moje vize školení Pilatesu byla, že někdy, možná tak v padesáti bych se mohla zklidnit a začít dělat formy jako Pilates ....

Nečekanou souhrou okolností docházím na školení Pilatesu již ve třiceti a zaručeně toho nelituji!

Učím již několik let tanec, posilování a pohyb všeobecně a jsem toho názoru, že každý lektor jakéhokoliv cvičení a tance by měl projít tímto školením a pod takto kvalitím vedením jako je v IQ pohybu.

1. modul

Hloubka a přemýšlení o pohybech těla než začneme cvičit samotné cviky Pilates byl velkým přínosem. Hloubka probíráné anatomie byla velice náročná a učím se jí stále. Doufám, že někdy pochopím alespoň část souvislostí lidského těla podrobněji. Stále se snažím. :-) V prvním modulu jsme cvičili cviky jako příprava na pilates. Každopádně tyto cviky vymyšlené naším lektorem Danem Mullerem stály za to! Buďme někdy rádi za cviky v Pilates :)

Podrobné probírání jak pracuje tělo a zkoušení na sobě v podobě těchto procvičovacých cviků nemělo chybu. Po prvním modulu jsem odjížděla nadšená, vytažená, plná energie a radosti, že jsem se na tento kurz přihlásila. Všichni lektoři jsou zde na svém místě a jsou to špičky ve své oblasti, pracují s radostí a díky tomu jsou přednášky i cvičení náročná, ale i vstřebatelná a odnášíme si z nich mnoho informací a těšíme se na další modul. Už aby byl :-)

2.modul

Už jde do tuhého. První seminární práce byla náročná na psaní i naučení všech přípravných cviků pro Pilates. V druhém modulu již začínáme základní pozice Pilates a na konci modulu všichni učíme vybraný cvik. Modul je náročný, přijde mi, že jsem na tom mnohem hůře než u prvního modulu a odjíždím nešťastná. Nic neumím, nic nevím ... :-(

3.modul

Odevzdání další seminární práce. Není to nic lehkého opsat třiceti stranami cca deset cviků .... Ale chápeme proč je na nás Dan tak přísný, jinak bychom se cviky, proč se cvičí, na jaké věci si máme dávat pozor atd. nenaučili ... Nechali bychom to na poslední chvilku a neudělali nic. Tudíž má to promyšlené velice dobře. Všechny domácí práce jsou náročné jak časově tak myšlenkově, ale účel je jasný. Celý systém výuky Pilatesu v IQ pohybu je jedoduše na vysoké úrovni! Jak se může někdo naučit Pilates během víkendu a pak jít rovnou učit je mi trošku záhadou, ale každý to máme jinak, nebo netušili, že je možné to dělat mnohem lépe! :-)
Za mne toto školení na jedničku s hvězdičkou, vše propracované do detailu. Lektoři, systém, Danova přísnost, cvičení, domácí úkoly, a jistě i zkoušky které nás čekájí ... Vše nej. Po třetím modulu odjíždím opět nadšena a těším se na další školení, které mi doplní vše co už znám a stále budu odcházet s pocitem co ještě vše se musím naučit a to nás táhne dál.

Školení v IQ Pohybu všeobecně mají vysokou úroveň, přemýšlí se zde o pohybech od začátku do konce. Příčina, důsledek a výsledek! Kdo chcete cvičit správně? Chtěl by asi skoro každý. Začněte od mini pohybů pod vedením velice zkušených a šikovných lektorů, kteří ví jak tělo funguje.

Lenka Matošková, Matwork modul I-III, 2.7. – 15.9.2013

Začátek kurzu v červenci-8 dní v kuse, byl pěkně z ostra. Po prvním dni jsem zjistila, že jsem neměla ani tušení, do čeho jdu. Latinské názvy jsem jen tak tak stíhala zapisovat, natož si nějaké zapamatovat. Domácí úkoly mě vždycky jen dorazily. Úroveň lektorů byla vždy úžasná. Zírala jsem na ně v němém úžasu ...

Co se týče samotného cvičení, byla jsem překvapená, že mám v těle zřejmě svalíky, které se příliš nezapojovaly (a to jsem člověk od malička sportující a pohyb vyhledávající). Zjistila jsem, že mnohé cviky jsem znala, běžně je instruktorky  řadily do lekcí aerobiku, ale nikdy mně nikdo neřekl jak se do nich správně dostat, v jaké poloze při nich musí být moje tělo.

Nyní, s odstupem času a během příprav na nadcházející zkoušky, musím říct, že jsem nadšená, kolik informací jsem už vstřebala a jaké zajímavosti o svém těle jsem se naučila a jak úžasně se teď cítím. Mám z toho velkou radost a jediné co si přeju je, naučit se předat to nadšení a trochu toho umu zase o kousek dál :-).

Má to však přeci jen jednu nevýhodu - zjistila jsem, že pokud jdu na PILATES jinam než do IQ pohybu, tak už si nikdy tak bezstarostně nezacvičím. Budu už vždycky sledovat chyby, kterých se dopouštějí jiní, méně proškolení instruktoři. Laťka je tedy hodně vysoko, díky za to :-), tak to má být...

Hana Müllerová, Matwork modul 7, 25.–26.5.2013

Jaká byla organizace školení?
Organizace už byla zaběhaná z předchozích modulů, tak vše probíhalo v pohodě.
Jaký byl lektor?
Dan opět neměl chybu. Jeho ostříží zrak sledoval naše cvičení, někdy trápení. Při cvičení na hudbu nám předával cenné rady, aby cvičení bylo chytlavé, kopírovalo hudbu, hecoval nás…. Při jednotlivých vystoupeních byl profík a oceňoval naše snažení potleskem bez rozdílu komu a jak se co povedlo. Opět super zažitek!! Závěrem jsme dostaly pochvalu, týkající se zlepšení našeho cvičení i vedení lekcí, což z danových úst znělo jako nebeská hudba!!!
Co Vám školení přineslo?
Přínosem celého školení Matwork II., bylo, že jsme se seznámily se všemi základními 34 Pilates cviky. Tyto umíme popsat, klientům předvést a klienty do nich správně návést. Školení nám dalo hodně cenných informací pro doplnění základních pozic z Matwork I. také nás naučilo se dívat na klienty, jako na zdravou populaci a ne jako na nemocné jedince. Opět se potvrdilo, že je potřeba mít vše řádně nacvičené, vědět co a jak mám v jednotlivém cviku cítit, k čemu je cvik určen a jak jej můžu z tíit, pokud jsou na něj klienti připraveni. Také jsme se naučily jak hodinu udělat zajímavější, zpestřit jí např. cvičením na hudbu bez použití slov apod. Skvělá parta udělala toto velmi náročné školení pohotovějším. Holky už se těším, až se setkáme na „osobním trenérovi“!!

Hana Müllerová, Matwork modul 6, 12.–13.1.2013

Jaká byla organizace školení?
Organizace už byla zaběhaná z předchozích modulů, tak vše probíhalo v pohodě. Dokonce jsme v neděli končili dříve než v 18.00 hodin, což pro nás dojíždějící znamenalo, že jsme stíhali dřívější vlaky, což po velice náročném víkendu bylo hodně pozitivní.
Jaký byl lektor?
O Daníkovi bylo napsáno mnoho a je potřeba se opakovat. Díky jeho přístupu k nám, mám výborné ohlasy na naší školu. Klienti jsou velice spokojeni s tím,, že umíme problém popsat a máme snahu jim vysvětlit, jak by měli cvičit, co je pro mě v daný okamžik výhodné a co naopak by v jejich situaci cvičit neměli. Oceňují naše znalosti anatomie, vysvětlení jednotlivých cviků a pozic a také na jakou část těla jsou zaměřeny a co od daného cviku mohou očekávat a co mají cítit. Ve srovnání s jinými školiteli, je úplně jinde a jim bude hodně dlouho trvat než se k němu o trochu přiblíží, co se vědomostí a přístupu týká. Opět nám trpělivě někdy několikrát vysvětloval, co naše zabedněné hlavy nemohly pochopit, proč je to tak a ne jinak!! Dane díky za to!!
Co Vám školení přineslo?
Přínos, opět veliký!! Seznámily jsme se s dalšími cviky a pozicemi, které pan Pilates vymyslel. Vysvětlili jsme si co v nich máme cítit, na co si dát pozor. A opět doma nacvičit!! Naše hodiny cvičené před ostatními instruktory se lepšily víkend od víkendu. Dokázaly jsme si uvědomovat chyby, které jsme dělaly. Parádní parta dělala dobrou atmosféru a školení rychle ubíhalo. Už jsme se těšily na další, kde nás čekalo cvičení na hudbu bez použití slov!!

Hana Müllerová, Matwork modul 5, 8.–9.12.2012

Jaká byla organizace školení?
Po přesunutí začátku školení na 8. 00 hodin se nám školilo, cvičilo daleko lépe než když se začínalo v 7.00 hodin. Vše z organizováno a naplánováno, tak aby školení probíhalo plynule s návaznostmi. Dodržovaly se doby obědů i konce školení. Pohoda.
Jaký byl lektor?
Lektor – opět  je zbytečné se vyjadřovat, Daník a jeho mnohaleté zkušenosti bez chyby. Dřel a driloval nás při jednotlivých pozicích a cvicích, abychom věděly co máme cítit, na co si máme dát pozor, co nesmíme při cuinngu zapomenout. Mazec byly některé výdrže, ale postupem času si uvědomuji, že velice prospěšné a nutné. Drbal nás za téměř každou chybu a neodpustil nic!! Což teprve teď oceňujeme. Zkoušel a zkušenýma očima sledoval, co jsme natrénovaly a co okecáváme, protože neumíme zacvičit. Opět skvělá parta, držely jsme za jeden provaz, někdy dokonce proti Danovi bojovaly, někdy bohužel marně!
Co Vám školení přineslo?
Přínos. Veliký!!! Další a další pozice a cviky ve vyšších ševelech, opět makačka. Zase jsme si uvědomovaly, že bez řádně zvládnutého základu se nedá postupovat výše. Musíme si vše pořádně nacvičené a naučené cuingy. Vše se projevovalo při našich hodinách, které jsme v rámci školení prezentovaly před ostatními instruktory. Byly to neocenitelné zkušenosti a člověk si uvědomovat, co vše při svých lekcích, které vede, dělá za chyby. Hodnocení ostatních instruktorů a pak Danovo, někdy bolelo, ale bylo nejlepší školou. Závěr, domů a doma cvičit a cvičit, a´T vše do dalšího modulu umíme, nic nás neomlouvá!!

Hana Müllerová, Matwork modul 4, 6.–7.10.2012

Jaká byla organizace školení?
Organizace školení byla jako vždy v pohodě. Nejhorší pro nás dojíždějící byla vražedná hodina začátku, ráno 7.00 hodin. Naštěstí po domluvě byly další začátky školení přesunuty na 8.00 hodin. Byli jsme seznámeni jak bude školení probíhat a co vše nás čeká, včetně našeho cvičení s ostatními instruktory a před Daníkem, jakožto přísným pozorovatelem a zapisovatelem našich vážných prohřešků a chyb!! Jak se později ukázalo, tyto připomínky jsme si vzali nejvíce k srdci a na dalších našich hodinách jsme se jim snažili vyhýbat!! Díky za to!
Jaký byl lektor?
Lektor – zde je zbytečné se vyjadřovat, Daník a jeho více než 10-leté zkušenosti se cvičením s různou klientelou, je pro nás dnes i za x let nedosažitelným vzorem. Můžeme se jen snažit, abychom se mu mohli alespoň vzdáleně přiblížit. Zkušenosti, které má a snaží se nám je nějakým způsobem předat nebo dokopat, abychom si nejdůležitější věci uvědomovali sami, jsou neocenitelné a pro některé z nás málem nedosažitelné bez jeho pomoci.
Co Vám školení přineslo?
Co mi školení přineslo? Velké překvapení. Zdokonalování základních pozic z Matworku I. a jejich vyšší levely jsou velmi velmi výživné a hodně jasně se při jejich cvičení ukáže, jak dobře je máme nacvičené a jak do těchto základních pozic umíme navést naše klienty!!! Závěr tohoto překvapení, více makat a makat, jak tělem tak i slovem, jinak hrozí průser!!! Sešla se zde výborná parta instruktorů a už se těším na naše další setkání. Dokázali jsme se vzájemně podržet a hecovat, což bylo výborné!!

Dana Kučerová, Matwork I. - modul 1-3

Jaká byla organizace školení?
Organizace školení byla na výbornou. Ze začátku spoustu nových informací a časová náročnost ale postupem vše do sebe zapadalo.Seminární práce a cvičení,to vše v rychlém sledu za sebou ale musím uznat ,že systém školení je skvělý ,jelikož stálém opakováním cvičení a psaním seminární práce se mi to dostalo do hlavy ,že jsem na nic jiného ani nemohla myslet.
Jaký byl lektor?
Jsem ráda,že jsem si vybrala tuto školu a že jsem měla možnost mít za lektora Dana. Dan je profesionál ve svém oboru jeho vědomosti a odbornost jsou na vysoké úrovni. Jde z něho velký respekt ale zároveň je i velice přátelský.
Co Vám školení přineslo?
Zcela nový pohled na cvičení a to nejenom na Pilates ale celkově na veškeré cvičení.Velice užitečných informací co se týká těla a páteře a správného cvičení Pilates. Díky školení jsem poznala fajn lidi,byli jsme dobrá parta.

Zuzana Viceníková, Matwork II. - modul 3

Jaká byla organizace?
Ako vždy dobrá, len nedeľa o 7,00 hod. je nekresťanská doba. .. J
Jaký byl lektor?
Dan jako ho poznám - profesionál, autorita, kritik, učitel, … zaznamenala som v jeho správaní malú zmenu, je viac člověk chápajúci , už nemám v jeho prítomnosti pocit, ze som v nesprávnej době na nesprávnom mieste… ;-)
Co Vám modul 3 přinesl?
Cviky, ktoré so svojou súčasnou klientelou nebudem asi tak skoro cvičiť, ale člověk má mať méty, ktoré chce dosiahnuť…

Napriek zadaniu sa teším na ďalší modul .

Ludmila Sedláčková, Matwork II. - modul 3

Jaká byla organizace?
Organizace školení byla připravena skvěle, neshledala jsem žádnou chybičku.
Jaký byl lektor?
Lektor byl okouzlující svými znalostmi.
Co Vám školení přineslo?
" Objevení Ameriky "

Anna Mlynářová-Dobrovská, Matwork II. - modul 3

Jaká byla organizace?
Organizace školení byla na jedničku. Už jsem si zvykla na brzké ranní vstávání a dva dny plné dřiny.
Jaký byl lektor?
Danovi se nedá nic vyknout. Jako vždy jsem se dozvěděla řadu novinek a modifikací cviků.  Nad jeho vědomostmi a odborností se skláním a jsem ráda, že už několik let se věnuji pilates pod vedením Dana.
Co Vám školení přineslo?
Přinesl mi nejen bolest svalů, krásně protažené tělo, úžasnou partu lidí a také 34 cviků, modifikací a variací

Michaela Mojzis, Matwork II. - modul 3

První tři víkendy matworku 2 pro mě byly opravdu nedocenitelné. Mám dobrý pocit z toho, že se mi pospojovalo spoustu věci dohromady a taky se mi doladily téměř všechny nejasnosti z matworku 1. Konečně mi přijde, že mám koncept Pilates matwork ucelený a zároveň jsem schopná svým klinetům vysvětlit, jak co dělat a proč, aby to anatomicky dávalo smysl. Taky jsem konečně ocenila Danův přístup, kdy nedává jasné odpovědi na otázky (což mě ze začátku znervózňovalo:-), ale vede nás k tomu, abychom si byli schopni věci logicky a anatomicky odůvodnit. Hodně přínosné pro mě byly ukázkové lekce Pilates od mých kolegů, které jsme vždy dopodrobna rozebrali. Na základě toho jsem se mohla zamyslet nad chybami ve svých lekcích a opravit je, což vede i k větší spokojenosti mých klientů. Celkově jsem moc ráda, že jsem toto školení absolvovala a těším se na poslední víkend v květnu.

Hana Marková, Matwork II. - modul 3

Klobouk dolu, Dane. Ty opravdu nezapomeneš.  Skrtipta jsou výborná., pomůžou  nejen v terminologii.  Myslím, že jsi  s nimi udělal radost nám všem. Díky za pěkný víkend.  Jsem vděčná za tu spoustu nových informací, baví mě tohle cvičení a díky tomu Tvému pojetí to je i pro lidi přínosné. Jo a  bezvadné jsou ty Tvoje odbočky od tématu, ty miluju.

Moc Ti přeju, aby Ti Tvé pilatesovské cíle vyšly,  tvrdě na tom pracuješ a to většinou nese ovoce. Ať se Vám všem Centru daří a těším se na další školení. Hana

Radka Neubertová, Matwork II. - modul 3

Jaká byla organizace?
Organizace jako vždy skvělá.
Jaký byl lektor?
Lektor jako vždy profesionál, který dokáže logicky odpovědět na každou otázku.
Co Vám školení přineslo?
Spoustu informací, které se mi se znalostmi z MTW 1 spojují jako puzzle.
děkuji

Lenka Vlčková, Matwork II.

Jaká byla organizace?
Organizace byla v pořádku,až na ty hodně ranní hodiny vstávání. Trošku lépe jsem se cítila když byl kurz 3 dny.
Chybí podle mého názoru nějaké skripta...........:-D
Co Vám školení přineslo?
Co mi kurz přinesl? Opět dost, trošku jsem se na to co učím podívala zase z jiné strany. Po mé cvičební hodině jsem necítila zrovna nejlépe, ale jsem za tu zpětnou vazbu moc ráda.


Miroslava Pantůčková
, Matwork II.

Jaká byla organizace?
Byla pro mě vyhovující, posunula bych začátek alespoň o 1 hod vzhledem k dojíždějícím.
Jaký byl lektor?
Lektor profesionálně připravený, kvalitní rozbor cviků propojený praxí, čilý po celou dobu :-)
Co Vám školení přineslo?
Kurz byl velmi inspirující, náročný. Sledování ostatních cvičitelek mi pomohlo uvědomit si některé mé stereotypy ve cvičení. Velmi pozitivní byl kvalitní detailní rozbor jednotlivých cviků.Nutris®
SK Pohoda
Aerobic
CK Lenka