seminář senioři 1

cvičení se seniory - stupeň 1

Vzhledem ke stoupající aktivitě dnešních seniorů výrazně roste zájem této věkové skupiny o cvičení. Je to určitě moudrá volba jak se cítit fit i v důchodě. Cvičení seniorů má rozhodně svá specifika a právě ty probereme v teoreticé části našeho kurzu. Druhou část kurzu věnujeme praxi a tá je sestavena z prvků vycházejících z Feldenkraisovy® metody, z metody Spiraldynamik®, systému cvičení Tai-chi, jógy a jiných. Během cvičení se seniory se zaměříme na techniky, které mají právě ve vyšším věku výrazný pozitivní efekt – vnímání svého těla, rovnováha, vědomé provádění pohybu, vizualizační cvičení…to vše vede k tomu, jak být fit na důchod a tím si ho více užít. Provedeme též jednoduché sestavy pro klouby a páteř – jejich mobilitu a flexibilitu, cviky ke zlepšení postury a nastavení správného držení těla díky aktivitě svalů CORE a středu těla, a cvičení na změny pohybových stereotypů. To vše v rámci základů, které vám pomohou se v problematice orientovat. Díky tomu všemu budete schopni eliminovat bolesti páteře a jejího okolí, které jsou pro tuto část populace tak typické, a tím samozřejmě pomůžete zlepšit celkový komfort těla svých klientů.  

Tento seminář je určený výhradně pro odbornou veřejnost (osobní trenéry, instruktory skupinových lekcí, fyzioterapeuty apod.).

Seminář také můžete absolvovat v cenově výhodné variantě spolu se seminářem Senioři 2, který přímo navazuje na tento 1. stupeň.

Věděli jste, že...

... senioři se snaží čím dál více hýbat, ovšem sami nevědí, co je pro jejich tělo opravdu efektivní?

... autoři programu: Daniel Müller, Světlana Holubová

... školíme od roku 2015 a program stále zdokonalujeme

termíny kurzu

datum konání lektor místo konání cena
08. 06. 2024
08:30 - 17:00
Holubová Světlana
Praha 5
2 934 Kč při platbě do 09. 05. 2024
3 184 Kč po 09. 05. 2024

naučíte se

 • základy, proč a jakým způsobem může být vhodná forma cvičení seniorů prospěšná
 • základy, jak minimalizovat a eventuálně zasáhnout při náhlých zdravotních komplikacích, které mohou při cvičení seniorů nastat
 • nejčastější zdravotní komplikace seniorů při cvičení i po něm
 • základní specifika sestavování a vedení lekce pro seniory
 • základy cvičení na neurofyziologickém podkladě (vizualizace, rovnováha, procvičování hemisfér, oční cvičení, vnímání svého těla, dýchání)
 • základy využití dostupných pomůcek při cvičení se seniory

doporučujeme znát

 • základy anatomie pohybového aparátu

co s sebou

 • věci na cvičení
 • psací potřeby
 • svačinu
 • ručník

reference

Dnes jsem absolvovala seminář Senioři 1 s úžasnou Světlanou Holubovou. 
Od začátku do konce byl seminář nabitý informacemi a přes to, že přednášela lékařka, byl celý výklad naprosto srozumitelný a smysluplný. 
Navíc každé téma doplněno velkým množstvím zkušeností nejen ze Světlaniny praxe, ale i z praxe ostatních účastníků - fyzioterapeutů, instruktorů...
Původně jsem na Seniory 2 neměla v plánu jít, ale hned, jak bude vypsán nový termín, přihlásím se. 
Škoda, že jsem spěchala na vlak a nevzala si na Světlanu kontakt. Přesto, že je z Tábora, velmi ráda bych se s ní někdy viděla. 
Přeji hodně úspěchů a krásné, pohodové léto a těším se zase někdy na viděnou. 
Kateřina Frühaufová
Instruktorka kondiční chůze se specializací na nordic walking
Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra