seminář výživa základy

Každý laik, budoucí nebo stávající osobní trenér a skupinový instruktor řeší stále jednu a tu stejnou písničku slýchávající od svých klientů. A to, zda držet dietu, nebo jíst zdravě a racionálně, jak pracovat na své životosprávě. A co je vlastně dieta a zdravá racionální strava či životospráva? Kurz výživa vysvětluje tyto základní pojmy v rovině začátečnické spolu s dalšími důležitými aspekty týkajícími se výživy. Fyziologie trávicího ústrojí a metabolismu jsou klíčem k pochopení dalších souvislostí v oblasti racionální výživy, hubnutí, nebo sportovní výživy. Díky znalostem základů výživy budete moci k pohybové aktivitě také poradit, jak pracovat se základy správné a zdravé výživy.

Tento seminář je součástí teoretického základu všech našich rekvalifikačních kurzů. Na semináři se proto scházejí frekventanti vícedenního i jednodenního školení, což díky různým dovednostem frekventantů často vede k zajímavé diskusi ohledně probíraného tématu, což je výhodné pro všechny zúčastněné.

Věděli jste, že...

... na výživu je spousta názorů, které se stále mění a proto je výživa tak složitá

... autor programu: David Bárta

... školíme od roku 2012 a program stále zdokonalujeme


naučíte se

  • základy metabolismu lidského těla
  • jak funguje trávicí soustava a fyziologie trávení
  • co jsou bílkoviny, sacharidy a tuky (základní informace)
  • co jsou vitamíny, minerály, doplňky výživy (základní informace)
  • základní pojmy ve výživě jako jsou BMI, WHR, BMR, obezita atd.
  • seznámíte se s různými pojetími o výživě - rozdíly mezi racionální výživou, dietou a sportovní dietou

co s sebou

  • psací potřeby
  • svačinu

reference

"Organizace školení byla ok. Lektor byl příjemný, vstřícný, s odpovídajícími znalostmi. Dokázal odpovědět a vysvětlit všechny otázky, aniž by účastníkům přímo vnucoval svůj názor.
Seminář přinesl ucelení a zároveň rozšíření znalostí z výživové části rekvalifikace osobních trenérů fitness." Petr Prošek
Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra