seminář páteř - zdravá záda

zdravá vs. bolavá záda - držení těla úroveň 2

Zdravá záda jsou v dnešní době u běžné populace bohužel ojedinělou záležitostí, neboť téměř každý dospělý jedinec již někdy zažil bolesti zad či v budoucnu pravděpodobně zažije. Bolavá záda dnes dokonce patří mezi civilizační choroby. Ať jsou záda přetěžována přílišnou jednostrannou sportovní zátěží, či nic neděláním v podobě častého pasivního sezení, musíme s nimi začínat pracovat velice opatrně, protože u bolavých zad vždy hrozí spuštění nesmírné bolesti při špatně zvoleném cvičení a také možné nevratné stavy na páteři. Takže pokud chcete pracovat s klienty, kteří potřebují například uvolnit bedra, rozpohybovat hrudní páteř nebo relaxovat krk, či jen trpí nespecifickou bolestí bederní páteře anebo mají horní a dolní zkřížený syndrom, jste na správném semináři. Také se samozřejmě dozvíte, jak je to s univerzálními cviky na bolesti zad a jaká by měla být mapa bolesti zad z pohledu pohybových trenérů a instruktorů. Nebude samozřejmě chybět ani to, jak využít sm systém (stabilita a mobilita páteře) cvičení pro nápravu bolesti zad.


Tento seminář můžete celý absolvovat buď prezenčně, nebo formou hybridního vzdělávání (tzn. spojení teoretické videopřednášky s prezenční účastí na praktické části semináře).

Věděli jste, že...

... nejdůležitější jsou pro pohyblivost páteře správně funkční meziobratlové ploténky

... autor programu: Daniel Müller

... školíme od roku 2014 a program stále zdokonalujeme


naučíte se

  • jak správně rozumět tělu v návaznosti a komplexnosti jednotlivých křivek těla (lordóza, kyfóza, skolióza)
  • vnímat bolesti zad novým způsobem
  • jak efektivně pomoci sobě či klientům od bolesti zad v akutní fázi i po ní
  • rozebírat a analyzovat různé postupy v odstranění bolesti zad, ať už se jedná o kterýkoliv segment (bederní páteř, hrudní páteř, krční páteř)
  • metodické posloupnosti pro cviky na bolesti zad
  • jak vzniká bolest páteře a jak ji mohou jednotliví lidé vnímat

doporučujeme znát

co s sebou

  • věci na cvičení
  • psací potřeby
  • svačinu
  • ručník

video

 

reference

,,S Danem jsem měl možnost setkat se prvně. Musím zpětně říci, že jeho profesionalismus a vědomosti jsou na tak vysoké úrovni, že naprosto předčila má očekávání. Na semináři jsem získal tolik nových vědomostí a rad, že už se těším, jak tyto cenné informace budu předávat svým klientům. Lektora i celou organizaci semináře můžu jen chválit a doporučit." David Bárta
Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra