seminář relaxační míčky 2

relaxační míčky 2: dolní končetina

Veškeré důležité informace ohledně ovlivňování myofasciálního systému pomocí relaxačních míčků / masážních ježků už znáte z prvního stupně tohoto kurzu, který se soustředí na střed těla a axiální systém.  

Hlavním motivem druhého stupně kurzu na uvolňování fascie spolu se svalovým systémem je práce s pletencem dolní končetiny – pánví a kyčelním kloubem. Navážeme v něm na první stupeň tohoto kurzu, který byl zaměřen na střed těla a axiální systém. Probereme spolu možné reakce klientů po cvičení s masážními pomůckami a zaměříme se na práci s různými typy tkání - kdy a kde začít práci s axiálním systémem v souvislosti s dolními končetinami. To vše v interakci školitele s frekventanty prvního kurzu a jejich zkušenostmi.

Celou praxi si vyzkoušíte opět sami na sobě a naučíte se tak další možnosti, jak pomocí relaxačních míčků pracovat na uvolnění myofasciální struktury volné dolní končetiny. Tyto další znalosti a dovednosti vám pomohou v odstraňování bolesti kyčle, kolene, kotníků a hlezna. A samozřejmě budeme pracovat i s chodidly, která bychom v rámci relaxace a aktivace dolní končetiny neměli vynechat!

Tento seminář není určen pro těhotné, kojící, maminky po porodu v šestinedělí a pro osoby pod velkým psychickým stresem užívající antidepresiva.

Věděli jste, že...

... fascie je samostatný orgán, který se svalovou tkání tvoří pohybově - funkční celek?

... školíme od roku 2019 a program stále zdokonalujeme

termíny kurzu

datum konání lektor místo konání cena
29. 11. 2024
09:30 - 18:00
Müller Daniel
Praha 5
3 104 Kč při platbě do 30. 10. 2024
3 364 Kč po 30. 10. 2024

naučíte se

 • jak relaxační míčky / masážní míčky efektivně na svém těle používat s důrazem na dolní končetinu
 • jak reaguje fascie na aktivaci nebo relaxaci díky masážním pomůckám
 • využívat relaxační míčky ve svůj i klientův prospěch - ať už v rámci aktivního uvolňování a relaxace, tak aktivace nejrůznějších části těla skrz myofasciální systém
 • rozšíříte si zásobník cviků s relaxačními míčky o práci s celou dolní končetinou

doporučujeme znát

 • základy anatomie pohybového aparátu
 • znalost z kurzu relaxační míčky 1
 • v případě absence výše uvedených znalostí nemusí dojít k potřebnému pochopení učiva nebo cviků na tomto semináři

co s sebou

 • věci na cvičení
 • psací potřeby
 • svačinu
 • ručník

reference

,,Seminář relaxační míčky - naučíte se jak a kde je správně používat.Dan jako vždy připravený s lehkostí a humorem odpovědět na jakýkoliv dotaz.Pokaždé se dozvíte něco nového - trpělivě opakuje důležité věci na které často zapomínáme.Odcházíte s pocitem že to byl příjemný den je vám hezky na těle i na duši a těšíte se na další seminář."
Ina Bechyňová
Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra