seminář diagnostika

diagnostika - držení těla úroveň 2

Funkční diagnostika pohybového aparátu by měla být vstupní branou pro práci s klientem na poli osobního trénování. Bohužel ne každý má ve svém městě či širším okolí řadu zkušenějších kolegů ať již v podobě trenérů či speciálních fyzioterapeutů, kteří by měli po vyšetření podat podrobný popis klienta. Aby právě on navrhl správný tréninkový plán, který povede ke kýženým výsledkům. Proto tento úvodní kurz v rámci funkční diagnostiky pohybového aparátu je hlavně o statických pozicích a základních pohybech. Je určen všem, kdo s funkční diagnostikou pohybového aparátu nemají zkušenosti a začínají s ní. Dále je určen každému, kdo by se chtěl ujistit, že držení těla svých klientů zvládá správně analyzovat. Naučíte se základní pozice, ve kterých je nejjednodušší najít zásadní svalovou nerovnováhu, která může ovlivnit následné vadné či správné držení těla a pohybový aparát obecně. Zároveň zkusíme klientovo tělo v těchto pozicích navést do správného pohybového stereotypu a do správné aktivace svalů. Mimo to vás čeká několik pohybových testů, které vám pomohou k doplnění statických pozic.

Absolvování semináře frekventanta neopravňuje ke stanovování diagnózy klientova zdravotního stavu.

Věděli jste, že...

... při diagnostikování klienta je nejdůležitější se umět dobře dívat a orientovat se v tom, co s čím souvisí

... autoři programu: Daniel Müller, Zbyněk Petr

... školíme od roku 2012 a program stále zdokonalujeme

termíny kurzu

datum konání lektor místo konání cena
05. 10. 2024
09:00 - 18:00
Petr Zbyněk
Praha 5
2 934 Kč při platbě do 05. 09. 2024
3 184 Kč po 05. 09. 2024

naučíte se

 • jak efektivně vést úvodní pohovor s klientem
 • jak správně vytvořit vstupní dotazník
 • funkční diagnostiku klienta ve statických pozicích pohledem a případným pohmatem
 • jak efektivně analyzovat tělo v pozicích: stoj, sed, leh na břiše, na boku a na zádech, pozice kočky
 • základní testování mobility těla
 • funkční diagnostiku síly klientových hlubokých svalů zajišťujících správné držení těla
 • po absolvování budete schopni posoudit klientovo držení těla a následně se zjištěnými postřehy pracovat v budoucím cvičebním plánu dle vaší specializace (není součástí tohoto semináře)

doporučujeme znát

co s sebou

 • sportovní spodní prádlo
 • psací potřeby
 • svačinu
 • ručník

reference

"Výborná organizace, program a čas semináře byl vždy dodržen, lektor byl přesný, využil se celý plánovaný čas. Věcí na vyzkoušení bylo tolik, že jsme se shodli s některými dalšími účastníky, že by se ještě hodila aspoň půlhodinka navíc, aby oba partneři stihli při odpolední praktické části semináře dokončit celou diagnostiku. Zbyněk má oči všude a neunikne mu žádný hrb či vychýlení. Je velice komunikativní, vstřícný, vtipný, všímá si rovnoměrně všech účastníků semináře a stíhá reagovat na všechny podněty i odpovídat na zvídavé otázky. Část semináře vede formou otázek, čímž nenechá nikoho v klidu rozjímat:) Stále se je co učit, pro mne bylo zajímavé i to, z jak mnoha úhlů pohledu můžeme pozorovat: kromě obvyklých skouknutí zepředu či ze strany, že žádanou odpověď může přinést pohled třeba od stropu...Takže: vylézt na židli a okukovat klienta shora na špičkách je úplně správně! Kromě náhledu do výstřihu hlavně konečně rozluštíte, kam je rotovaný hrudník, že je křivá pánev, a ještě se nasmějete:)" Vlaďka Botlíková
Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra