seminář diagnostika

diagnostika - držení těla úroveň 2

Diagnostikování pohybového aparátu by mělo být vstupní branou pro práci s klientem na poli osobního trénování. Bohužel ne každý má ve svém městě či širším okolí řadu zkušenějších kolegů ať již v podobě trenérů či speciálních fyzioterapeutů, kteří by měli po vyšetření podat podrobný popis klienta. Aby právě on navrhl správný tréninkový plán, který povede ke kýženým výsledkům. Proto první kurz v rámci diagnostiky je hlavně o statických pozicích a základních pohybech a je určen všem, kdo s diagnostikou pohybového aparátu nemají zkušenosti a začínají s ní. Dále je určen každému, kdo by se chtěl ujistit, že držení těla svých klientů zvládá správně analyzovat. V těchto pozicích je nejjednodušší najít základní svalovou nerovnováhu, která může ovlivnit následné držení těla. Zároveň zkusíme klientovo tělo v těchto pozicích navést do správného stereotypu a do správné aktivace svalů. Mimo to vás čeká několik pohybových testů, které vám pomohou k doplnění statických pozic.

Absolvování semináře frekventanta neopravňuje ke stanovování diagnózy klientova zdravotního stavu.

Věděli jste, že...

... při diagnostikování klienta je nejdůležitější se umět dobře dívat a orientovat se v tom, co s čím souvisí

... autoři programu: Daniel Müller, Zbyněk Petr

... školíme od roku 2012 a program stále zdokonalujeme

termíny kurzu

datum konání lektor místo konání cena
11. 11. 2023
09:00 - 18:00
Petr Zbyněk
Praha 5
2 723 Kč při platbě do 12. 10. 2023
2 973 Kč po 12. 10. 2023

naučíte se

 • jak efektivně vést úvodní pohovor s vaším klientem
 • jak správně vytvořit vstupní dotazník
 • vyšetřovat klienta ve statických pozicích pohledem i lehkým pohmatem
 • jak efektivně analyzovat tělo v pozicích: stoj, sed, leh na břiše, na boku a na zádech, pozice kočky
 • základní testování mobility
 • testování síly klientových hlubokých svalů zajišťujících držení těla
 • po absolvování budete schopni posoudit klientovo držení těla a následně se zjištěnými postřehy pracovat v budoucím cvičebním plánu dle vaší specializace (není součástí tohoto semináře)

doporučujeme znát

co s sebou

 • sportovní spodní prádlo
 • psací potřeby
 • svačinu
 • ručník

reference

"Výborná organizace, program a čas semináře byl vždy dodržen, lektor byl přesný, využil se celý plánovaný čas. Věcí na vyzkoušení bylo tolik, že jsme se shodli s některými dalšími účastníky, že by se ještě hodila aspoň půlhodinka navíc, aby oba partneři stihli při odpolední praktické části semináře dokončit celou diagnostiku. Zbyněk má oči všude a neunikne mu žádný hrb či vychýlení. Je velice komunikativní, vstřícný, vtipný, všímá si rovnoměrně všech účastníků semináře a stíhá reagovat na všechny podněty i odpovídat na zvídavé otázky. Část semináře vede formou otázek, čímž nenechá nikoho v klidu rozjímat:) Stále se je co učit, pro mne bylo zajímavé i to, z jak mnoha úhlů pohledu můžeme pozorovat: kromě obvyklých skouknutí zepředu či ze strany, že žádanou odpověď může přinést pohled třeba od stropu...Takže: vylézt na židli a okukovat klienta shora na špičkách je úplně správně! Kromě náhledu do výstřihu hlavně konečně rozluštíte, kam je rotovaný hrudník, že je křivá pánev, a ještě se nasmějete:)" Vlaďka Botlíková
Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra