certifikace Strukturální Pohybová Integrace

S.P.I.

Strukturální Pohybová Integrace – SPI je exkluzivní program IQ pohyb Akademie. Vytvořili jsme ho, protože jsme chtěli na trh se vzděláváním v pohybovém oboru uvést ucelený program, který by byl vhodný pro všechny pohybové specialisty. Ať už pro fitness trenéry, kondiční specialisty, fyzioterapeuty nebo instruktory pomalých i dynamických forem cvičení. Je to program, který využije ve svém oboru každý, kdo pracuje ve své praxi s pohybem a chce vycházet z nejmodernějších poznatků v rámci anatomie, kineziologie a biomechaniky. A takový komplexní a opravdu do hloubky rozšiřující program nám v rámci pohybového oboru chyběl.

Strukturální Pohybová Integrace je sestavena na základě několika ucelených, světově uznávaných programů, které jsme sami ve vzájemné kombinaci vyzkoušeli v dlouholeté praxi. Jedná se především o koncepty: Dynamická Neuromuskulární Stabilizace (DNS) dle prof. Koláře, Spiraldynamik®, Pilates podle Lolity San Miguel, Kathy Corey, Michaela Kinga, a další. Všechny programy jsme kombinovaně uvedli do vlastní praxe v rámci osobních i skupinových tréninků, a to ve spojení s dalším pohybovým vzděláním z fitness oboru. Veškerou praxi máme osvědčenou jak na běžné klientele, které jsme tak mohli pomoci s bolestmi zad či zlepšením kondice a tvarováním těla, tak na sportovcích, kterým jsme efektivním cvičením pomohli k lepším výkonům.

Pokud bychom chtěli zjednodušit to, co se naučíte, tak bychom to mohli popsat tak, že se budete učit pracovat s tělem – se všemi strukturami pohybového aparátu. Ať už se jedná o opěrný nebo pohybový systém. Naučíte se pracovat s pohybem jako takovým, ale také detailně i se svaly, fasciemi, klouby a vazivem. A to v rámci teorie i praxe. Tak, abyste mohli efektivněji pracovat se svými klienty v rámci své specializace.

Na tento roční, ucelený, program nemá přístup žádný další frekventant, takže celý program je exkluzivní pouze pro frekventanty, kteří spolu začnou a následně i končí. Celá parta se může velmi stmelit a získat tak nejen nové poznatky, ale i velmi blízké kolegy, se kterými může následně opravdu spolupracovat, radit se a přátelit.

Jsme si vědomi, že takovýto komplexní, dlouhotrvající, program může být pro někoho finančně náročnější, proto nabízíme kromě přímé platby i možnost splátek.

Finální zakončení programu:

 • manuální práce na jednotlivá témata
 • diskuze nad postupy řešení při určitém zdravotním omezení

naučíte se

 • detailnější porozumění 3D pohybu jak v oblasti kostěné, tak i všech pohybových struktur (zahrnující svaly, šlachy, vazy a fascie)
 • metodické návody pro výuku pohybu
 • efektivnější navádění klienta do jednolitých pohybových vzorců
 • jak správně metodicky pracovat s jednotlivými částmi těla 
 • pracovat i s měkkými tkáněmi pro základní uvolnění struktur omezujících pohyb
 • souvislosti mezi jednotlivými částmi těla, které vám pomohou daleko přesněji a cíleněji pracovat s klientem
 • analyzovat klientova omezení i jiným způsobem než doposud

doporučujeme znát

Abyste mohli být přijati do programu SPI, je třeba absolvovat: rekvalifikační kurz nebo certifikaci zdravotní TV, jóga, instruktor kondičního posilování, pilates (v případě, že nemáte RK nebo certifikaci pod naší Akademií, je třeba absolvovat celé držení těla 1) a dále semináře dech a diastáza, funkční chodidlo 1, funkční ruka, páteř - kyfotické křivky, páteř - lordotické křivky, páteř - rotační principy, vývojová kineziologie, svalové řetězce 1, funkční diagnostika. Pro absolventy pilates ještě rozšiřující certifikaci Pilates Matwork 2. K tomu požadujeme u všech účastníků praxi v oboru alespoň 2 roky.

 

co s sebou

 • sportovní spodní prádlo
 • věci na cvičení
 • psací potřeby (pastelky, pravoúhlé pravítko, kružítko)
 • svačinu
 • ručník

reference

,,Celý rok, strávený s Danielom počas víkendov SPI bol pre mňa veľmi prínosný. Čo sa týka lektora, tak tam samozrejme nemám, ako obyčajne, čo vytknúť. Daniel je skvelý lektor, ktorý ma nesmierne veľa naučil a vždy sa na jeho školenia veľmi teším a obohatia ma. Čo mi SPI priniesla? Okrem toho, že sa stretla opäť perfektná partia ľudí, ktorí už sú profesne ďalej a vedia si aj navzájom toho veľa odovzdať, tak ja osobe som sa naučila veľa nového. Pospájalo sa veľa vecí a rozhodne odporúčam toto školenie absolvovať ako pokračujúce vzdelávanie. Akurát by som to neodporúčala absolvovať hneď, ako človek vyjde napríklad Mat 2, ale až po nejakom čase, kedy má človek čas a priestor na prax aby si niektoré veci prežil a následne SPI pochopil."
Lucia Knapcová
Certifikovaní pohyboví specialisté
Aerobic
SK Pohoda
Certifikovaná pohybová centra