certifikace Strukturální Pohybová Integrace

Strukturální Pohybová Integrace – SPI je exkluzivní program IQ pohyb Akademie. Vytvořili jsme ho, protože jsme chtěli na trh se vzděláváním v pohybovém oboru uvést ucelený program, který by byl vhodný pro všechny specialisty. Ať už pro fitness trenéry, kondiční specialisty, fyzioterapeuty nebo instruktory pomalých i dynamických forem cvičení. Je to program, který využije ve svém oboru každý, kdo pracuje ve své praxi s pohybem a chce vycházet z nejmodernějších poznatků v rámci anatomie, kineziologie a biomechaniky. A takový komplexní a opravdu do hloubky rozšiřující program nám v rámci pohybového oboru chyběl.

SPI je sestavena na základě několika ucelených, světově uznávaných programů, které jsme sami ve vzájemné kombinaci vyzkoušeli v dlouholeté praxi. Jedná se především o koncepty: Dynamická Neuromuskulární Stabilizace dle prof. Koláře, Spiraldynamik®, Pilates podle Lolity San Miguel, Kathy Corey, Michaela Kinga, a další. Všechny programy jsme kombinovaně uvedli do vlastní praxe v rámci osobních i skupinových tréninků, a to ve spojení s dalším pohybovým vzděláním z fitness oboru. Veškerou praxi máme osvědčenou jak na běžné klientele, které jsme tak mohli pomoci s bolestmi zad či zlepšením kondice a tvarováním těla, tak na sportovcích, kterým jsme efektivním cvičením pomohli k lepším výkonům.

Pokud bychom chtěli zjednodušit to, co se naučíte, tak bychom to mohli popsat tak, že se budete učit pracovat s tělem – se všemi strukturami pohybového aparátu. Ať už se jedná o opěrný nebo pohybový systém. Naučíte se pracovat s pohybem jako takovým, ale také detailně i se svaly, fasciemi, klouby a vazivem. A to v rámci teorie i praxe. Tak, abyste mohli efektivněji pracovat se svými klienty v rámci své specializace.

Na tento roční, ucelený, program nemá přístup žádný další frekventant, takže celý program je exkluzivní pouze pro frekventanty, kteří spolu začnou a následně i končí. Celá parta se může velmi stmelit a získat tak nejen nové poznatky, ale i velmi blízké kolegy, se kterými může následně opravdu spolupracovat, radit se a přátelit.

Jsme si vědomi, že takovýto komplexní, dlouhotrvající, program může být pro někoho finančně náročnější. Proto nabízíme kromě přímé platby i možnost splátek.

Finální zakončení programu:

  • seminární práce na jednotlivé téma
  • DVD s vlastní praxí
  • diskuze nad postupy řešení při určitém zdravotním omezení

termíny kurzu

datum konání lektor místo konání cena
10. 02. 2017 - 10. 12. 2017
09:00 - 17:30
Müller Daniel
Praha - Smíchov

všechny termíny
10. - 12. únor 2017, 07. - 09. duben 2017, 23. - 25. červen 2017, 13. - 15. říjen 2017, 08. - 10. prosinec 2017

ceny
27.500 Kč do 10. prosince 2016
28.500 Kč do 10. ledna 2017
29.500 Kč od 11. ledna 2017

cena na splátky
32.000 Kč - do 5 pravidelných splátek, kdy první dvě splátky musí být uhrazeny před nástupem  do kurzu, a následná splátka 30 dní před další částí kurzu

 naučíte se

  • detailnější porozumění 3D pohybu jak v oblasti kostěné, tak i všech pohybových struktur (zahrnující svaly a fascie)
  • metodické návody pro výuku pohybu
  • efektivnější navádění klienta do jednolitých pohybových vzorců
  • jak správně metodicky pracovat s jednotlivými částmi těla 
  • pracovat i s měkkými tkáněmi pro základní uvolnění struktur omezujících pohyb
  • souvislosti mezi jednotlivými částmi těla, které vám pomohou daleko přesněji a cíleněji pracovat s klientem
  • analyzovat klientovi omezení i jiným způsobem než doposud

doporučujeme znát

Abyste mohli být přijati do programu SPI, je třeba absolvovat 2. stupeň některé z našich certifikací – tzv. rozšiřující certifikaci svého oboru. Poté si můžeme být jisti, že celý program zvládnete – jak po teoretické stránce, tak po praktické. Celý program je velice náročný a absolvováním rozšiřující certifikace dokazujete své znalosti a dovednosti, ale i svůj zájem o obor.

 SK Pohoda
Nutris
Aerobic
CK Lenka